• https://www.facebook.com/%C3%87erkes-Haklari-Inisiyatifi-1720870914808523/
  • https://twitter.com/CerkesHaklari
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam187
Toplam Ziyaret640956
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.92935.9530
Euro6.53246.5585
Semerkew

Çeçenistan İçkeria Cumhuriyeti Fahri Konsolosu Medet Önlü suikastının tetikçisi Murat Aluç'un Rusya'ya kaçtığı saptandı. Murat Aluç'un, Kadirov ile bağlantılı kişilerden 1 milyon dolar para aldığı belirlendi.

Çeçenistan İçkerya Cumhuriyeti Fahri Konsolosu Medet Ünlü'nün 22 Mayıs'ta Ankara'da öldürülmesi olayı ile ilgili flaş bir gelişme yaşandı. Tetiği çeken Murat Aluç'un suikast karşılığı 1 milyon dolar aldığı ve İzmir üzerinden Rusya'ya kaçtığı belirlendi.
Tetikçi Murat Aluç'un bağlantılarını araştıran İstanbul Emniyeti İstihbarat ve Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, Aluç'un yaşadığı Kâğıthane, Gültepe ve Nurtepe semtlerinden çok sayıda kişiyi gözaltına aldı. Aluç'un, tetiği çekmek için anlaşmasından sonra Ankara'ya gitmek üzere, Gültepe'de otomobil hırsızlığı yapan bazı isimlerden çalıntı araba istediği ve tedarik edilen araçla suikastı gerçekleştirmeye gittiği belirlendi. Hatta Aluç ve şoförünün Bolu'da kaza yaptığı, kaza sonucunda aracın kullanılamaz hale geldiği tespit edildi. Aluç ve şoförü planı aksatan bu kazanın ardından İstanbul'a geri döndü. Daha sonra Gültepe'de bulunan bir Rent-A Car şirketinden araç kiralayan Murat Aluç'un, şoförlüğü olmadığı için Ömer Peltek isimli gençten, Ankara'ya gezmeye giderken kendisine eşlik etmesini istediği anlaşıldı. Bu isteği kabul eden Peltek, suikastın gerçekleşmesinin ardından olaydan haberdar oldu. Tetiği çekenin Murat Aluç olduğunu, güvenlik kameralarından alınıp gazetelerde yayınlanan fotoğrafları gören kişiler ihbar etti.
Kâğıthane ilçesinde Gültepe ve Nurtepe'de birçok adrese baskın yapan polis, Mecidiyeköy'de Aluç ile aynı evde yaşayan Dilara S. isimli kadını Ankara'ya götürerek sorguladı. Ancak Dilara S.'nin hiçbir şeyden haberdar olmadığını söylediği bildirildi.
Cinayetin ardından bir süre Kâğıthane'de bir evde gizlenen, daha sonra İzmir'e geçtiği belirlenen Murat Aluç'un buradan Rusya'ya kaçtığı, suikast için Çeçenistan Devlet Başkanı Kadirov ile bağlantılı olan bazı kişilerden 1 milyon dolar para aldığı belirlendi.
Emniyet Aluç'un Eskipazar'da yaşayan anne ve babasını da gözaltına alınarak sorgulandı. Aluç'un anne ve babasının oğullarının adının karıştığı olayla ilgili herhangi bir bilgilerinin olmadığını söyledikleri bildirildi.

GÖRÜNTÜLER İZLETİLDİ

Emniyet, Ömer Peltek'in iki ağabeyinin ifadesine de başvurdu. Gözaltına alınanlara güvenlik kamerası görüntülerini izleten polisin, tetiği çeken ve şoförlük yapan kişilerin Murat Aluç ve Ömer Peltek oldukları konusunda hiçbir şüphelerinin kalmadığı kaydedildi. Suikast sırasında Murat Aluç'un şoförlüğünü yapan Ömer Peltek'in ailesi ise çocuklarının böyle bir olaya karışmasından dolayı hayli rahatsız olduklarını söyledi.

SABAH, 13.06.2013


995 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ÇOĞULCU TV
adigebze I-II
Nükte!


ANDIMIZ

Andımız, Danıştay 8. Daire'nin kararıyla okullara tekrar dönüyormuş. 
Küçücük çocuklara sabah içtiması yapıp and okutmak zaten başlıbaşına bir sorun da; ırkçı bir içeriğin tüm topluma dayatılması daha büyük bir sorun. 
İlla okunacaksa Çerkeslerin gerçekliğine uyan format şudur: 

Çerkesim, doğruyum, çalışkanım,

İlkem: küçüklerimi korumak, büyüklerimi saymak, yurdumu, yurttaşlarımı özümden çok sevmektir.

Ülküm: yükselmek, ileri gitmektir.

Yücelttiğim tüm değerler adına,

Halkımın ve insanlığın hayrına bir yolda yürüyeceğime ant içerim.

Varlığım adalet ve özgürlük mücadelesine armağan olsun.

Ne mutlu bu yolda gidenlere!

Site İçi Arama

 

Google Site

 

Üyelik Girişi