• https://www.facebook.com/%C3%87erkes-Haklari-Inisiyatifi-1720870914808523/
  • https://twitter.com/CerkesHaklari
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam50
Toplam Ziyaret902914
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar19.937220.0171
Euro21.410121.4959
Semerkew

Şirinevler’de Şirin Düğün Salonu’nda gerçekleştirilecek olan ve Suriyeli ailelerin de hazır bulunacağı iftar programına katılım ücretsiz.

İstanbul Merter’de yerleşik İstanbul Çerkes Derneği (İÇD) Suriyeli Çerkesler yararına bir iftar programı düzenliyor.

İstanbul Çerkes Derneği’nden yapılan yazılı açıklamada Ramazan ayının paylaşmanın ve kardeşlik duygularının pekiştirildiği bir ay olduğu belirtilerek, Türkiye'deki Çerkeslerin başta Suriye’dekiler olmak üzere dünyanın her yerindeki akrabalarına sahip çıktıkları ve bu sahip çıkma bilincinin artarak devam edeceği ifade edildi.

Türkiye'deki Çerkes kurumlarının oluşturdukları değişik organizasyonlarla binlerce Suriyeli Çerkesi Türkiye'de misafir ettiği ve bir kısmının da anayurda dönüşüne katkı sağladığı ifade edilen açıklamada, bu çalışmaların bir parçası olarak 28 Temmuz 2013 Pazar günü düzenlenecek iftar programıyla Suriyeli aileler için bir kez daha yardım toplanacağı belirtildi.

Şirinevler’de Şirin Düğün Salonu’nda gerçekleştirilecek olan ve Suriyeli ailelerin de hazır bulunacağı iftar programına katılım ücretsiz olup, dileyenler masalar üzerinde yer alacak zarflara istedikleri miktarda yardım koyabilecekler.

Toplanacak yardımın tamamının Suriyeli Çerkeslerin iaşe ve diğer ihtiyaçları için kullanılacağı ifade edildi.

İÇD iftarının program detayları şöyle:

Tarih: 28 Temmuz Pazar
Yer: Şirin Düğün Salonu, Şirinevler Meydanı, Şirinevler-BAHÇELİEVLER
İrtibat telefonları: 
05054954898 (Murat Yalçın) 
05377037344 (Nazım Taşar)
05343508727 (Taner Yavaş)

Facebook etkinlik linki: https://www.facebook.com/events/382189008547896/?notif_t=plan_user_joined

 

 

 1547 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ÇOĞULCU TV
adigebze I-II
Nükte!

KISSADAN HİSSE

-Moğollar Buhara’yı kuşattıklarında, uzun süre şehri teslim alamadılar. Cengiz Han Buhara halkına bir haber gönderdi: Silahlarını bırakıp bize teslim olanlar güven içinde olacaklar, ama bize direnenlere asla eman vermeyeceğiz.

-Müslümanlar İki gurup oldu: Bir gurup; asla teslim olmayalım, ölürsek şehit, kalırsak Gazi olur, Şeref’imizle yaşarız dediler. Öbür gurup ise; kan dökülmesine sebep olmayalım, sulh iyidir, hem silah, hem de sayı olarak onlardan azız, gücümüz onlara yetmez, dediler ve teslim oldular.

-Cengiz Han, silah bırakanlara; teslim olmayanlara karşı bize yardımcı olun, galib geldiğimizde şehrin yönetimini size bırakalım dedi. Böylece İki müslüman gurup savaşmaya başladılar. Moğollar’ın da yardımı ile, teslim olanlar galib geldi. Savaştan sonra Cengiz Han teslim olanların silahlarının alınmasını ve kafalarının kesilmesini emretti. Sonra meşhur sözünü söyledi: “Eğer güvenilir olsalardı, bizim için kardeşleri ile savaşmazlardı. Kardeşlerine bunu yapanlar, yarın da bize yapar.”

 

Site İçi Arama

 

Google Site

 

Üyelik Girişi