• https://www.facebook.com/%C3%87erkes-Haklari-Inisiyatifi-1720870914808523/
  • https://plus.google.com/u/0/
  • https://twitter.com/CerkesHaklari
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam173
Toplam Ziyaret579086
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.82125.8446
Euro6.54736.5735
Semerkew

CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, yaptığı açıklamada kendisinin de hükümet tarafından fişlendiğini belirterek, tepkisini dile getirdi.

Ulusal bir gazetenin 13 Ağustos tarihli yayınında yer alan “İşte CHP Fişleri” manşet haberiyle, tüm Türkiye'nin MİT’e ait olduğu iddia edilen bir fişlemenin varlığından haberdar olduğunu belirten Özkoç, “Habere göre 15 CHP milletvekili ve yerel yöneticisi, bir istihbarat örgütü fişlemesinin mağduru olarak gösteriliyordu. Dahası fişlemelere ilişkin bugün kaleme alınan bir köşe yazısıyla öğrendim ki fişlenen 15 CHP'li arasında ben de varım” dedi.

Suçmuş gibi

Özkoç, “Baştan aşağıya traji- komik bir fişlemenin muhatabı olarak “Abhaz” kökenli oluşum ve Türkiye’deki Abhaz vatandaşlarımız ve Abhazya’ya ilişkin çalışmalarım sıralanıyor. Öncelikle şunu belirtmek isterim ki Abhaz olduğumu hiçbir zaman saklamadım ve bir Abhaz olarak kendimi daima Türkiye Cumhuriyetinin eşit ve onurlu bir vatandaşı olarak gördüm. Fişleme belgesinde Türkiye’de yaşayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı Abhazlar tarafından düzenlenen etkinliklere katılmış olmam, Türkiye’deki Abhaz diasporası tarafından değerli birisi olarak görülüyor olmam bir suçmuş gibi gösteriliyor” dedi.

Hedef CHP

Özkoç, “Bunun açık anlamı şudur: Hükümet ve esas olarak Başbakan, sadece beni değil, Türkiye’de yaşayan bütün Abhazları suçlu gibi görmektedir. Ne acıdır ki, bu Hükümetin gözünde Abhazların her biri, sadece Abhaz oldukları için, suçludur.   Fişlemede kullanılan “Sözde” Abhazya Cumhuriyeti, “sözde” Abhaz Hükümeti gibi ifadeler ise, son derece yakışıksız ve siyasi nezaketten uzaktır. Türkiye’nin Abhazya’nın bağımsızlığını tanımadığı bilinmektedir ancak diplomatik ve siyasi tanımama Abhazya’ya yönelik saygısız ifadeler kullanmayı gerektirmez.  Tüm bu fişleme çabasının Engin Özkoç olarak şahsımı hedef aldığı kadar, Abhaz toplumu ve Abhazya Cumhuriyeti tartışması üzerinden CHP’yi de hedef aldığı tartışılmaz bir gerçektir. Son söz olarak fişlemeniz bize vız gelir, vız..” dedi.Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
3097 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ÇOĞULCU TV
chi-cdp
adigebze I-II
Nükte!


ANDIMIZ

Andımız, Danıştay 8. Daire'nin kararıyla okullara tekrar dönüyormuş. 
Küçücük çocuklara sabah içtiması yapıp and okutmak zaten başlıbaşına bir sorun da; ırkçı bir içeriğin tüm topluma dayatılması daha büyük bir sorun. 
İlla okunacaksa Çerkeslerin gerçekliğine uyan format şudur: 

Çerkesim, doğruyum, çalışkanım,

İlkem: küçüklerimi korumak, büyüklerimi saymak, yurdumu, yurttaşlarımı özümden çok sevmektir.

Ülküm: yükselmek, ileri gitmektir.

Yücelttiğim tüm değerler adına,

Halkımın ve insanlığın hayrına bir yolda yürüyeceğime ant içerim.

Varlığım adalet ve özgürlük mücadelesine armağan olsun.

Ne mutlu bu yolda gidenlere!

Site İçi Arama

 

Google Site

 

Üyelik Girişi