• https://www.facebook.com/%C3%87erkes-Haklari-Inisiyatifi-1720870914808523/
  • https://twitter.com/CerkesHaklari
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam100
Toplam Ziyaret869390
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar18.781718.8569
Euro20.501920.5841
Semerkew

CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, yaptığı açıklamada kendisinin de hükümet tarafından fişlendiğini belirterek, tepkisini dile getirdi.

Ulusal bir gazetenin 13 Ağustos tarihli yayınında yer alan “İşte CHP Fişleri” manşet haberiyle, tüm Türkiye'nin MİT’e ait olduğu iddia edilen bir fişlemenin varlığından haberdar olduğunu belirten Özkoç, “Habere göre 15 CHP milletvekili ve yerel yöneticisi, bir istihbarat örgütü fişlemesinin mağduru olarak gösteriliyordu. Dahası fişlemelere ilişkin bugün kaleme alınan bir köşe yazısıyla öğrendim ki fişlenen 15 CHP'li arasında ben de varım” dedi.

Suçmuş gibi

Özkoç, “Baştan aşağıya traji- komik bir fişlemenin muhatabı olarak “Abhaz” kökenli oluşum ve Türkiye’deki Abhaz vatandaşlarımız ve Abhazya’ya ilişkin çalışmalarım sıralanıyor. Öncelikle şunu belirtmek isterim ki Abhaz olduğumu hiçbir zaman saklamadım ve bir Abhaz olarak kendimi daima Türkiye Cumhuriyetinin eşit ve onurlu bir vatandaşı olarak gördüm. Fişleme belgesinde Türkiye’de yaşayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı Abhazlar tarafından düzenlenen etkinliklere katılmış olmam, Türkiye’deki Abhaz diasporası tarafından değerli birisi olarak görülüyor olmam bir suçmuş gibi gösteriliyor” dedi.

Hedef CHP

Özkoç, “Bunun açık anlamı şudur: Hükümet ve esas olarak Başbakan, sadece beni değil, Türkiye’de yaşayan bütün Abhazları suçlu gibi görmektedir. Ne acıdır ki, bu Hükümetin gözünde Abhazların her biri, sadece Abhaz oldukları için, suçludur.   Fişlemede kullanılan “Sözde” Abhazya Cumhuriyeti, “sözde” Abhaz Hükümeti gibi ifadeler ise, son derece yakışıksız ve siyasi nezaketten uzaktır. Türkiye’nin Abhazya’nın bağımsızlığını tanımadığı bilinmektedir ancak diplomatik ve siyasi tanımama Abhazya’ya yönelik saygısız ifadeler kullanmayı gerektirmez.  Tüm bu fişleme çabasının Engin Özkoç olarak şahsımı hedef aldığı kadar, Abhaz toplumu ve Abhazya Cumhuriyeti tartışması üzerinden CHP’yi de hedef aldığı tartışılmaz bir gerçektir. Son söz olarak fişlemeniz bize vız gelir, vız..” dedi.5485 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ÇOĞULCU TV
adigebze I-II
Nükte!

KISSADAN HİSSE

-Moğollar Buhara’yı kuşattıklarında, uzun süre şehri teslim alamadılar. Cengiz Han Buhara halkına bir haber gönderdi: Silahlarını bırakıp bize teslim olanlar güven içinde olacaklar, ama bize direnenlere asla eman vermeyeceğiz.

-Müslümanlar İki gurup oldu: Bir gurup; asla teslim olmayalım, ölürsek şehit, kalırsak Gazi olur, Şeref’imizle yaşarız dediler. Öbür gurup ise; kan dökülmesine sebep olmayalım, sulh iyidir, hem silah, hem de sayı olarak onlardan azız, gücümüz onlara yetmez, dediler ve teslim oldular.

-Cengiz Han, silah bırakanlara; teslim olmayanlara karşı bize yardımcı olun, galib geldiğimizde şehrin yönetimini size bırakalım dedi. Böylece İki müslüman gurup savaşmaya başladılar. Moğollar’ın da yardımı ile, teslim olanlar galib geldi. Savaştan sonra Cengiz Han teslim olanların silahlarının alınmasını ve kafalarının kesilmesini emretti. Sonra meşhur sözünü söyledi: “Eğer güvenilir olsalardı, bizim için kardeşleri ile savaşmazlardı. Kardeşlerine bunu yapanlar, yarın da bize yapar.”

 

Site İçi Arama

 

Google Site

 

Üyelik Girişi