• https://www.facebook.com/%C3%87erkes-Haklari-Inisiyatifi-1720870914808523/
  • https://twitter.com/CerkesHaklari
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi5
Bugün Toplam149
Toplam Ziyaret867372
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar18.772118.8473
Euro20.425820.5076
Semerkew

Geçtiğimiz Nisan ayında kurulan ve Çerkes Dernekleri Federasyonu (ÇERKES-FED)’nun kurucu üyesi olan Maltepe Çerkes Derneği, Maltepe semtindeki yeni yerine taşındı.

Açılış törenine yoğun ve coşkulu bir kalabalık katıldı. 22 Eylül Pazar günü gerçekleştirilen açılışa, Çerkes Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Dr. Nusret Baş, Çerkes Kadınları Teavün Cemiyeti Başkanı Prof. Dr. Günsel Şurdum Avcı ve Başkan yardımcısı Serpil Güleçyüz, İstanbul Çerkes Derneği Başkan Yardımcısı Vahip Küçükyedek, İstanbul Kafkas Kültür Derneği yönetim Kurulu üyesi Yaşar Güven, Mimar / Yazar Yalçın Karataş, Sunucu ve ses sanatçısı İshak Akbay, Maltepe Belediye Başkan Yardımcısı Nail Çiftçi, Maltepe Sesimiz Gazetesi imtiyaz sahibi Aykut Ünker, FK 1864 Spor Kulübü Başkanı Süleyman Yağız ve çok sayıda davetli katıldı.

Maltepe minibüs yolu üzerinde fonksiyonel ve ferah bir lokale yerleşen Maltepe Çerkes Derneği, Anadolu yakasındaki soydaşlarımızın buluşma ve dayanışma noktası olmayı hedefliyor.
Çerkes Kültürü ile ilgili tüm çalışmaları (dil, müzik, halk dansları, tiyatro, resim) programına alan Maltepe Çerkes Derneği’nin, Çerkes  meselesinin siyasallaşması konusunda da aktif olacağı bildiriliyor.
Derneğin Adresi: Feyzullah Mah, Bağdat Cad, No 314, Daire 3 Maltepe-İstanbul. (Maltepe Shell Benzin istasyonu karşısı)
8965 kez okundu

Yorumlar

etkinlikler     21/02/2015 11:25

dernek etkinlikleri hakkında bilgi bekliyoruz çalışmalarınızda başarılar dilerim.. maltepe fındıklı ağız ve diş sağlığı polikliniği..
Misafir - adige ali ercan

ÇOĞULCU TV
adigebze I-II
Nükte!

KISSADAN HİSSE

-Moğollar Buhara’yı kuşattıklarında, uzun süre şehri teslim alamadılar. Cengiz Han Buhara halkına bir haber gönderdi: Silahlarını bırakıp bize teslim olanlar güven içinde olacaklar, ama bize direnenlere asla eman vermeyeceğiz.

-Müslümanlar İki gurup oldu: Bir gurup; asla teslim olmayalım, ölürsek şehit, kalırsak Gazi olur, Şeref’imizle yaşarız dediler. Öbür gurup ise; kan dökülmesine sebep olmayalım, sulh iyidir, hem silah, hem de sayı olarak onlardan azız, gücümüz onlara yetmez, dediler ve teslim oldular.

-Cengiz Han, silah bırakanlara; teslim olmayanlara karşı bize yardımcı olun, galib geldiğimizde şehrin yönetimini size bırakalım dedi. Böylece İki müslüman gurup savaşmaya başladılar. Moğollar’ın da yardımı ile, teslim olanlar galib geldi. Savaştan sonra Cengiz Han teslim olanların silahlarının alınmasını ve kafalarının kesilmesini emretti. Sonra meşhur sözünü söyledi: “Eğer güvenilir olsalardı, bizim için kardeşleri ile savaşmazlardı. Kardeşlerine bunu yapanlar, yarın da bize yapar.”

 

Site İçi Arama

 

Google Site

 

Üyelik Girişi