• https://www.facebook.com/%C3%87erkes-Haklari-Inisiyatifi-1720870914808523/
  • https://twitter.com/CerkesHaklari
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi5
Bugün Toplam5
Toplam Ziyaret627475
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.78355.8067
Euro6.43886.4646
Semerkew

Radikal Gazetesi Dış Haberler Müdür Fehim Taştekin'in, Abhazya’nın “30 Eylül 1993 Zafer Günü Kutlamaları"nın 20. yıldönümünü izlemeye giderken transit geçiş yapmak üzere indiği Soçi Havaalanı’ndan Rusya Federasyonu’na giriş yapmasına izin verilmedi.

Radikal Gazetesi Dış Haberler Müdür Fehim Taştekin'in, Abhazya’nın “30 Eylül 1993  Zafer Günü Kutlamaları"nın 20. yıldönümünü izlemeye giderken transit geçiş yapmak üzere indiği Soçi Havaalanı’ndan Rusya Federasyonu’na giriş yapmasına izin verilmedi. Taştekin, Rusya Federasyonu’na giriş yasağı olduğu gerekçesiyle Soçi Havalimanı’nda bekletildiğini duyurdu.

 Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamalarla durumu hakkında bilgi veren Fehim Taştekin, bugün sabah uçakla Soçi’ye geldiğini, fakat Rusya Federasyonu’nun koyduğu giriş yasağı nedeniyle havaalanından dışarıya çıkartılmadığını belirtti. Görevlilerin ülkeye alınmayışı ile ilgili kendisine herhangi bir açıklamada bulunmadığını belirten Taştekin, muhtemelen Çerkeslerin Soçi ile ilgili kaygılarını dile getiren yazıları sebebiyle böyle bir muameleye maruz kaldığını tahmin ederek, “Bunun için ülkeye giriş yasağı konur mu? Saçmalık” tepkisini gösterdi.

Adler üzerinden Abhazya'ya geçme niyetiyle Soçi’ye geldiğini ifade eden Taştekin, “Ama Rusya kapısı kapandı” diyerek bulunduğu durumu özetledi.

Türkiye'nin Moskova Büyükelçiliği yetkililerinin, Novorrosisk Konsolosu’nun elinden geleni yaptığını ama fayda etmediğini; son olarak Abhazya Dışişleri Bakanı ile Abhazya Başbakanı’nın da devreye girdiğini belirten Taştekin Soçi Havaalanı'ndaki anlamsız bekleyişinin sürdüğünü belirtti.

Kendisine, geldiği uçakla geri gönderileceğinin iletildiğini belirten Taştekin, daha sonra uçağın Salı günü dönme ihtimali olduğunu öğrenince, tepkisini, twitter hesabından “ya sabır” çekerek gösterdi. Taştekin, kontrol altında tutulduğu ara bölgenin elverişsizliğinden de dem vurarak yiyecek bile olmamasından dert yandı.

Taştekin’in belirsiz bekleyişi sürüyor.1806 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ÇOĞULCU TV
adigebze I-II
Nükte!


ANDIMIZ

Andımız, Danıştay 8. Daire'nin kararıyla okullara tekrar dönüyormuş. 
Küçücük çocuklara sabah içtiması yapıp and okutmak zaten başlıbaşına bir sorun da; ırkçı bir içeriğin tüm topluma dayatılması daha büyük bir sorun. 
İlla okunacaksa Çerkeslerin gerçekliğine uyan format şudur: 

Çerkesim, doğruyum, çalışkanım,

İlkem: küçüklerimi korumak, büyüklerimi saymak, yurdumu, yurttaşlarımı özümden çok sevmektir.

Ülküm: yükselmek, ileri gitmektir.

Yücelttiğim tüm değerler adına,

Halkımın ve insanlığın hayrına bir yolda yürüyeceğime ant içerim.

Varlığım adalet ve özgürlük mücadelesine armağan olsun.

Ne mutlu bu yolda gidenlere!

Site İçi Arama

 

Google Site

 

Üyelik Girişi