• https://www.facebook.com/%C3%87erkes-Haklari-Inisiyatifi-1720870914808523/
  • https://twitter.com/CerkesHaklari
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam135
Toplam Ziyaret867358
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar18.772118.8473
Euro20.425820.5076
Semerkew

Radikal Gazetesi Dış Haberler Müdür Fehim Taştekin'in, Abhazya’nın “30 Eylül 1993 Zafer Günü Kutlamaları"nın 20. yıldönümünü izlemeye giderken transit geçiş yapmak üzere indiği Soçi Havaalanı’ndan Rusya Federasyonu’na giriş yapmasına izin verilmedi.

Radikal Gazetesi Dış Haberler Müdür Fehim Taştekin'in, Abhazya’nın “30 Eylül 1993  Zafer Günü Kutlamaları"nın 20. yıldönümünü izlemeye giderken transit geçiş yapmak üzere indiği Soçi Havaalanı’ndan Rusya Federasyonu’na giriş yapmasına izin verilmedi. Taştekin, Rusya Federasyonu’na giriş yasağı olduğu gerekçesiyle Soçi Havalimanı’nda bekletildiğini duyurdu.

 Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamalarla durumu hakkında bilgi veren Fehim Taştekin, bugün sabah uçakla Soçi’ye geldiğini, fakat Rusya Federasyonu’nun koyduğu giriş yasağı nedeniyle havaalanından dışarıya çıkartılmadığını belirtti. Görevlilerin ülkeye alınmayışı ile ilgili kendisine herhangi bir açıklamada bulunmadığını belirten Taştekin, muhtemelen Çerkeslerin Soçi ile ilgili kaygılarını dile getiren yazıları sebebiyle böyle bir muameleye maruz kaldığını tahmin ederek, “Bunun için ülkeye giriş yasağı konur mu? Saçmalık” tepkisini gösterdi.

Adler üzerinden Abhazya'ya geçme niyetiyle Soçi’ye geldiğini ifade eden Taştekin, “Ama Rusya kapısı kapandı” diyerek bulunduğu durumu özetledi.

Türkiye'nin Moskova Büyükelçiliği yetkililerinin, Novorrosisk Konsolosu’nun elinden geleni yaptığını ama fayda etmediğini; son olarak Abhazya Dışişleri Bakanı ile Abhazya Başbakanı’nın da devreye girdiğini belirten Taştekin Soçi Havaalanı'ndaki anlamsız bekleyişinin sürdüğünü belirtti.

Kendisine, geldiği uçakla geri gönderileceğinin iletildiğini belirten Taştekin, daha sonra uçağın Salı günü dönme ihtimali olduğunu öğrenince, tepkisini, twitter hesabından “ya sabır” çekerek gösterdi. Taştekin, kontrol altında tutulduğu ara bölgenin elverişsizliğinden de dem vurarak yiyecek bile olmamasından dert yandı.

Taştekin’in belirsiz bekleyişi sürüyor.2110 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ÇOĞULCU TV
adigebze I-II
Nükte!

KISSADAN HİSSE

-Moğollar Buhara’yı kuşattıklarında, uzun süre şehri teslim alamadılar. Cengiz Han Buhara halkına bir haber gönderdi: Silahlarını bırakıp bize teslim olanlar güven içinde olacaklar, ama bize direnenlere asla eman vermeyeceğiz.

-Müslümanlar İki gurup oldu: Bir gurup; asla teslim olmayalım, ölürsek şehit, kalırsak Gazi olur, Şeref’imizle yaşarız dediler. Öbür gurup ise; kan dökülmesine sebep olmayalım, sulh iyidir, hem silah, hem de sayı olarak onlardan azız, gücümüz onlara yetmez, dediler ve teslim oldular.

-Cengiz Han, silah bırakanlara; teslim olmayanlara karşı bize yardımcı olun, galib geldiğimizde şehrin yönetimini size bırakalım dedi. Böylece İki müslüman gurup savaşmaya başladılar. Moğollar’ın da yardımı ile, teslim olanlar galib geldi. Savaştan sonra Cengiz Han teslim olanların silahlarının alınmasını ve kafalarının kesilmesini emretti. Sonra meşhur sözünü söyledi: “Eğer güvenilir olsalardı, bizim için kardeşleri ile savaşmazlardı. Kardeşlerine bunu yapanlar, yarın da bize yapar.”

 

Site İçi Arama

 

Google Site

 

Üyelik Girişi