• https://www.facebook.com/%C3%87erkes-Haklari-Inisiyatifi-1720870914808523/
  • https://twitter.com/CerkesHaklari
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi5
Bugün Toplam153
Toplam Ziyaret867376
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar18.772118.8473
Euro20.425820.5076
Semerkew

Rusya Federasyonu’nun İstiklal Caddesi üzerindeki Başkonsolosluğu önünde saat 21.00’de gerçekleştirilecek eylem esnasında hazırlanan basın açıklaması okunarak, Rusya’nın keyfi tutumu kınanacak.

Abhazya’ya, “30 Eylül 1993 Zafer Günü 20’nci Yıldönümü Kutlamaları”nı izlemeye giderken transit geçiş yapmak üzere indiği Soçi Havaalanı’nda Rusya Federasyonu’na sokulmayarak alıkonulan Radikal Gazetesi Dış Haberler Müdür Fehim Taştekin için bu akşam Rusya Konsolosluğu önünde bir protesto eylemi yapılacak.

Rusya Federasyonu’nun İstiklal Caddesi üzerindeki Başkonsolosluğu önünde saat 21.00’de gerçekleştirilecek eylem esnasında hazırlanan basın açıklaması okunarak, Rusya’nın keyfi tutumu kınanacak.

Aktiviteye pek çok Çerkes’in katılması bekleniyor.1589 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ÇOĞULCU TV
adigebze I-II
Nükte!

KISSADAN HİSSE

-Moğollar Buhara’yı kuşattıklarında, uzun süre şehri teslim alamadılar. Cengiz Han Buhara halkına bir haber gönderdi: Silahlarını bırakıp bize teslim olanlar güven içinde olacaklar, ama bize direnenlere asla eman vermeyeceğiz.

-Müslümanlar İki gurup oldu: Bir gurup; asla teslim olmayalım, ölürsek şehit, kalırsak Gazi olur, Şeref’imizle yaşarız dediler. Öbür gurup ise; kan dökülmesine sebep olmayalım, sulh iyidir, hem silah, hem de sayı olarak onlardan azız, gücümüz onlara yetmez, dediler ve teslim oldular.

-Cengiz Han, silah bırakanlara; teslim olmayanlara karşı bize yardımcı olun, galib geldiğimizde şehrin yönetimini size bırakalım dedi. Böylece İki müslüman gurup savaşmaya başladılar. Moğollar’ın da yardımı ile, teslim olanlar galib geldi. Savaştan sonra Cengiz Han teslim olanların silahlarının alınmasını ve kafalarının kesilmesini emretti. Sonra meşhur sözünü söyledi: “Eğer güvenilir olsalardı, bizim için kardeşleri ile savaşmazlardı. Kardeşlerine bunu yapanlar, yarın da bize yapar.”

 

Site İçi Arama

 

Google Site

 

Üyelik Girişi