• https://www.facebook.com/%C3%87erkes-Haklari-Inisiyatifi-1720870914808523/
  • https://twitter.com/CerkesHaklari
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi5
Bugün Toplam110
Toplam Ziyaret869400
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar18.781718.8569
Euro20.501920.5841
Semerkew

ÇHİ’nin bir yıldan buyana “Her ayın 21’i Saat 21’de, Rusya Konsolosluğu Önünde” sloganıyla gerçekleştirdiği eylemler, uluslararası bir kimlik kazanarak Newyork ve Amman’da da düzenleniyor.

Soçi Kış Olimpiyatlarını yaklaştıkça Çerkeslerin protesto eylemleri de yoğunluk kazanıyor.  2014 Kış Olimpiyatlarının Soçi’de yapılacağının ilan edilmesinden buyana değişik düzlemlerde pek çok protesto eylemi organize eden Çerkesler, olimpiyatların yaklaşmasıyla eylem peryotlarını da sıklaştırdılar. Çerkes Hakları İnisiyatifi’nin diğer Çerkes yapılanmalarıyla birlikte her ayın 21’inde saat 21.00’de Rus konsolosluğunun önünde gerçekleştirdiği protesto eylemlerine geçen ay katılan ABD’den sonra ikinci destek Ürdün’den geldi. Ondördüncüsü 21 Ekim Pazartesi akşamı gerçekleştirilecek eylemlerin bir benzerleri aynı gün ve saatlerde Newyork ve Amman’da da düzenlenecek.1764 kez okundu

Yorumlar

Anti Soçhi Eylemleri..     20/10/2013 13:30

Anti Soçhi Çerkes eylemlerini farklı boyutlarda geliştirilerek faraklı farklı eylem türleri geliştirmeliyiz,Çerkes Soykırımını Dünya milletleri unutmuş durumdadırlar Rusyanın yaptığı Çerkes soykırımını tekrar dünyaya hatırlatmak ve Soçhi Olimpiyatlarını kınamak için başka eylem türlerini acil olarak düşünmeliyiz..Soykırım yapanlar olimpiyat yapamaz..
Misafir - Recep Güler

ÇOĞULCU TV
adigebze I-II
Nükte!

KISSADAN HİSSE

-Moğollar Buhara’yı kuşattıklarında, uzun süre şehri teslim alamadılar. Cengiz Han Buhara halkına bir haber gönderdi: Silahlarını bırakıp bize teslim olanlar güven içinde olacaklar, ama bize direnenlere asla eman vermeyeceğiz.

-Müslümanlar İki gurup oldu: Bir gurup; asla teslim olmayalım, ölürsek şehit, kalırsak Gazi olur, Şeref’imizle yaşarız dediler. Öbür gurup ise; kan dökülmesine sebep olmayalım, sulh iyidir, hem silah, hem de sayı olarak onlardan azız, gücümüz onlara yetmez, dediler ve teslim oldular.

-Cengiz Han, silah bırakanlara; teslim olmayanlara karşı bize yardımcı olun, galib geldiğimizde şehrin yönetimini size bırakalım dedi. Böylece İki müslüman gurup savaşmaya başladılar. Moğollar’ın da yardımı ile, teslim olanlar galib geldi. Savaştan sonra Cengiz Han teslim olanların silahlarının alınmasını ve kafalarının kesilmesini emretti. Sonra meşhur sözünü söyledi: “Eğer güvenilir olsalardı, bizim için kardeşleri ile savaşmazlardı. Kardeşlerine bunu yapanlar, yarın da bize yapar.”

 

Site İçi Arama

 

Google Site

 

Üyelik Girişi