• https://www.facebook.com/%C3%87erkes-Haklari-Inisiyatifi-1720870914808523/
  • https://twitter.com/CerkesHaklari
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam126
Toplam Ziyaret867349
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar18.772118.8473
Euro20.425820.5076
Semerkew

Toplumsal hakları için miting ve çalıştaylar yapan, siyasi platformda yoğun çalışmalar gerçekleştiren Çerkesler, şimdi de TRT-ÇERKES TV’nin yayına başlaması için Ankara’da geniş katılımlı bir basın toplantısı düzenliyor.

Pazar günü saat 16.00’da Kızılay’da Yeni Karamürsel Binası Önünde yapılacak basın açıklaması için hazırlıklarını sürdüren Çerkesler, bir kez daha yedi gün 24 saat kendi anadillerinde yayın yapan TRT kanalının açılmasını isteyecekler.

Çoğulcu Demokrasi Hareketi (ÇDH) öncülüğünde gerçekleştirilecek aktiviteye İstanbul merkezden katılacaklar için iki otobüs tahsis edilirken, Ankara, Kayseri gibi diğer şehirlerden de geniş bir katılımın gerçekleşmesi bekleniyor.2114 kez okundu

Yorumlar

Basın açıklaması     12/12/2013 12:35

Her kitlesel toplantıda arbede izleyen halkımız,bu işlerin belli olgunluk ve vakar içinde yapılabileceğini de görmeli diye düşünüyorum.Türk toplumundaki çerkes imajı bir kez daha kanıtlanmalı,emeği geçenlere şimdiden teşekkürler.
Misafir - Tevfik Sevilmiş

ÇOĞULCU TV
adigebze I-II
Nükte!

KISSADAN HİSSE

-Moğollar Buhara’yı kuşattıklarında, uzun süre şehri teslim alamadılar. Cengiz Han Buhara halkına bir haber gönderdi: Silahlarını bırakıp bize teslim olanlar güven içinde olacaklar, ama bize direnenlere asla eman vermeyeceğiz.

-Müslümanlar İki gurup oldu: Bir gurup; asla teslim olmayalım, ölürsek şehit, kalırsak Gazi olur, Şeref’imizle yaşarız dediler. Öbür gurup ise; kan dökülmesine sebep olmayalım, sulh iyidir, hem silah, hem de sayı olarak onlardan azız, gücümüz onlara yetmez, dediler ve teslim oldular.

-Cengiz Han, silah bırakanlara; teslim olmayanlara karşı bize yardımcı olun, galib geldiğimizde şehrin yönetimini size bırakalım dedi. Böylece İki müslüman gurup savaşmaya başladılar. Moğollar’ın da yardımı ile, teslim olanlar galib geldi. Savaştan sonra Cengiz Han teslim olanların silahlarının alınmasını ve kafalarının kesilmesini emretti. Sonra meşhur sözünü söyledi: “Eğer güvenilir olsalardı, bizim için kardeşleri ile savaşmazlardı. Kardeşlerine bunu yapanlar, yarın da bize yapar.”

 

Site İçi Arama

 

Google Site

 

Üyelik Girişi