• https://www.facebook.com/%C3%87erkes-Haklari-Inisiyatifi-1720870914808523/
  • https://twitter.com/CerkesHaklari
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi4
Bugün Toplam143
Toplam Ziyaret867366
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar18.772118.8473
Euro20.425820.5076
Semerkew

Suriyeli Çerkeslerin ikamet ettiği Nizip Konteyner Kamp’a bir ziyaret gerçekleştiren Çerkes doktorlar kamp sakinlerini sağlık taramasından geçirdi.

İçlerinde Çerkes Dernekleri Federasyonu ve DÇDK Başkanı Nusret Baş ile Çerkes Kadınları Teavün Cemiyeti Başkanı Günseli Şurdum’un da yer aldığı dört doktor 21 Aralık Cumartesi günü Nizip Konteyner Kent sakinlerini sağlık taramasından geçirdi. İlaçla tedavi olabileceklerin reçeteleri yazılarak ilaçlı tedaviye başlanırken, operasyon icap edenler de önümüzdeki günlerde İstanbul’a getirilerek ameliyata alınmak üzere programa alındı.

Taramaların aralıklı olarak devam edeceği bildiriliyor.2023 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ÇOĞULCU TV
adigebze I-II
Nükte!

KISSADAN HİSSE

-Moğollar Buhara’yı kuşattıklarında, uzun süre şehri teslim alamadılar. Cengiz Han Buhara halkına bir haber gönderdi: Silahlarını bırakıp bize teslim olanlar güven içinde olacaklar, ama bize direnenlere asla eman vermeyeceğiz.

-Müslümanlar İki gurup oldu: Bir gurup; asla teslim olmayalım, ölürsek şehit, kalırsak Gazi olur, Şeref’imizle yaşarız dediler. Öbür gurup ise; kan dökülmesine sebep olmayalım, sulh iyidir, hem silah, hem de sayı olarak onlardan azız, gücümüz onlara yetmez, dediler ve teslim oldular.

-Cengiz Han, silah bırakanlara; teslim olmayanlara karşı bize yardımcı olun, galib geldiğimizde şehrin yönetimini size bırakalım dedi. Böylece İki müslüman gurup savaşmaya başladılar. Moğollar’ın da yardımı ile, teslim olanlar galib geldi. Savaştan sonra Cengiz Han teslim olanların silahlarının alınmasını ve kafalarının kesilmesini emretti. Sonra meşhur sözünü söyledi: “Eğer güvenilir olsalardı, bizim için kardeşleri ile savaşmazlardı. Kardeşlerine bunu yapanlar, yarın da bize yapar.”

 

Site İçi Arama

 

Google Site

 

Üyelik Girişi