• https://www.facebook.com/%C3%87erkes-Haklari-Inisiyatifi-1720870914808523/
  • https://twitter.com/CerkesHaklari
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam57
Toplam Ziyaret672605
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.77706.8041
Euro7.56017.5904
Semerkew

Çeçen İçkerya Cumhuriyeti Fahri Konsolosu Medet Önlü 22 Mayıs 2013 tarihinde Ankara’daki ofisinde suikaste uğradı.

Çeçen İçkerya Cumhuriyeti Fahri Konsolosu Medet Önlü 22 Mayıs 2013 tarihinde Ankara’daki ofisinde suikaste uğradı. Zanlılar açık deliller ile tespit edilmelerine rağmen yakalanmadı. İki zanlı gözaltına alındıktan sonra serbest bırakıldı. Hükümet sessizliğini koruyor.

Dava hakkında gizlilik kararı olmasına, Medet Önlü’nün ailesi ve avukatlarının dahi dosyaya ulaşamamasına rağmen basına sızdırılan kafa karıştırıcı bilgi ve belgeler olayı örtbas etme çabalarını gözler önüne seriyor.

Kafkasya Forumu, kapatılmak istenen dosyayı gözler önüne seren medeticinadalet.org sitesini hazırlayarak olayın detaylarını kamuoyuna duyurdu. Medet Önlü’nün kim olduğundan, suçluların kimliklerine, olayın emniyet ve adalet boyutundaki kafa karışıklıklarına kadar bir çok detayın bulunduğu site üzerinden birde imza kampanyası başlatılmış durumda.

“Sessiz Kalma” sloganıyla duyurulan imza kampanyasının çağrı metnin şu satırlara yer veriliyor;

Faili meçhuller son buldu dediler. Gördük ki gazetesinin önünde Hrant Dink, İstanbul sokaklarında Çeçenler, meydanlarda gençler, Uludere’de Kürtler, helikopterinde Muhsin Yazıcıoğlu ve niceleri gibi, Medet Önlü için de geçerli değilmiş bu ifade.

Bu zihniyet, etnik grup, siyasi görüş, ırk, din veya mezhep ayrımı yapmaz. Hesap vermez, sorumluluk hissetmez, açıklama da yapmaz. Çıkar hesaplarıyla bugün birinin, yarın bir başkasının acısını yok sayar. Karşısına dikilmediğimiz sürece, her birimiz bu zihniyetin sorumlusu ve mağduruyuz.

Medet Önlü suikastinin aydınlatılması, sorumluların adalet karşısına çıkarılması ve bu zihniyetin hakettiği cevabı alması için desteğine ihtiyacımız var! Bunun için imza kampanyasına katılman yeterli. http://medeticinadalet.org/?page_id=831314 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ÇOĞULCU TV
adigebze I-II
Nükte!


ANDIMIZ

Andımız, Danıştay 8. Daire'nin kararıyla okullara tekrar dönüyormuş. 
Küçücük çocuklara sabah içtiması yapıp and okutmak zaten başlıbaşına bir sorun da; ırkçı bir içeriğin tüm topluma dayatılması daha büyük bir sorun. 
İlla okunacaksa Çerkeslerin gerçekliğine uyan format şudur: 

Çerkesim, doğruyum, çalışkanım,

İlkem: küçüklerimi korumak, büyüklerimi saymak, yurdumu, yurttaşlarımı özümden çok sevmektir.

Ülküm: yükselmek, ileri gitmektir.

Yücelttiğim tüm değerler adına,

Halkımın ve insanlığın hayrına bir yolda yürüyeceğime ant içerim.

Varlığım adalet ve özgürlük mücadelesine armağan olsun.

Ne mutlu bu yolda gidenlere!

Site İçi Arama

 

Google Site

 

Üyelik Girişi