• https://www.facebook.com/%C3%87erkes-Haklari-Inisiyatifi-1720870914808523/
  • https://twitter.com/CerkesHaklari
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam138
Toplam Ziyaret867361
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar18.772118.8473
Euro20.425820.5076
Semerkew

Çerkes girişimciler öncülüğünde kurulacak Çoğulcu Demokrasi Partisi’nin örgütlenme çalışmalarını sürdüren Çoğulcu Demokrasi Hareketi Yürütme Kurulu yeni isimlerle takviye edildi.

Yeni yapılanmada ÇDH yönetim şeması da yeniden düzenlenerek eşbaşkanlık sisteminden başkanlık sistemine geçildi, yürütme kurulu üye sayısı da dörtten yediye çıkartıldı.

Diğer Çerkes hareketlerinde üstlendiği yoğun görevler sebebiyle Murat Özden Yürütme Kurulu üyeliğine geçiş yaparken, yürütme kuruluna yeni katılan Emine Arslandok ÇDH Başkan Yardımcılığı görevini üstlendi. Yürütme Kurulu’nun diğer yeni üyelerinden Feriha Setenay  Sancar Genel Sekreter; Faruk Arslandok da üye olarak görev aldı.

Buna göre yeni yürütme kurulu şu şekilde oluştu:

Kenan Kaplan / Başkan

Emine Arslandok / Başkan Yardımcısı

Feriha Setenay Sancar / Genel Sekreter

Murat Özden / Üye

Mustafa Saadet / Üye

Faruk Arslandok / Üye

Erol Karayel /Üye2022 kez okundu

Yorumlar

Yürütme kurulu hakkında     17/03/2014 16:54

Kenan Kaplan Başkanlığında oluşturulan yeni yürütme kurulunun ÇDH oluşumuna tüm çerkes halklarına mevcut dernek üyelerine hayırlara vesile olmasını ALLAH tan temenni eder Başkan ve üyelerine başarılar dilerim.
Misafir - Yakup Aysan

Partileşme süreci     27/02/2014 15:05

Diğer Çerkes grupların katılımı ile yapılacak tüzük ve kuruluş deklerasyonu,dağınıklık ve kopukluğu önleyecektir.Çalışmalarınızda başarılar
Misafir - Gürsel Erdoğan

ÇOĞULCU TV
adigebze I-II
Nükte!

KISSADAN HİSSE

-Moğollar Buhara’yı kuşattıklarında, uzun süre şehri teslim alamadılar. Cengiz Han Buhara halkına bir haber gönderdi: Silahlarını bırakıp bize teslim olanlar güven içinde olacaklar, ama bize direnenlere asla eman vermeyeceğiz.

-Müslümanlar İki gurup oldu: Bir gurup; asla teslim olmayalım, ölürsek şehit, kalırsak Gazi olur, Şeref’imizle yaşarız dediler. Öbür gurup ise; kan dökülmesine sebep olmayalım, sulh iyidir, hem silah, hem de sayı olarak onlardan azız, gücümüz onlara yetmez, dediler ve teslim oldular.

-Cengiz Han, silah bırakanlara; teslim olmayanlara karşı bize yardımcı olun, galib geldiğimizde şehrin yönetimini size bırakalım dedi. Böylece İki müslüman gurup savaşmaya başladılar. Moğollar’ın da yardımı ile, teslim olanlar galib geldi. Savaştan sonra Cengiz Han teslim olanların silahlarının alınmasını ve kafalarının kesilmesini emretti. Sonra meşhur sözünü söyledi: “Eğer güvenilir olsalardı, bizim için kardeşleri ile savaşmazlardı. Kardeşlerine bunu yapanlar, yarın da bize yapar.”

 

Site İçi Arama

 

Google Site

 

Üyelik Girişi