• https://www.facebook.com/%C3%87erkes-Haklari-Inisiyatifi-1720870914808523/
  • https://twitter.com/CerkesHaklari
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam100
Toplam Ziyaret869390
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar18.781718.8569
Euro20.501920.5841
Semerkew

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Çerkeslerin düzenlediği ve Soçi Olimpiyatları'nın protesto edildiği geceye katıldığı için Rusya'dan "not" aldıklarını söyledi.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç Bursa Ördekli Kültür Merkezi’nde katıldığı törende yaptığı konuşmada, geçtiğimiz aylarda Bursa’da Çerkes Kültür Derneği tarafından düzenlenen “Haluj Gecesi” ne katıldığını ve bu gece yaşananlar sebebiyle Rusya’dan “Not” aldıklarını dile getirdi.

Bülent Arınç’ın yaptığı konuşmada ilgili bölüm şu şekilde;

“O günler, Soçi Olimpiyatları’nın başlayacağı günlerdi ve Ç erkesler, büyük göçten önce en büyük zulmün ve katliamın o topraklarda yaşandığını söylüyor. Ellerine bu olimpiyatları protesto eden kağıtlar almışlar, her masaya da bırakmışlardı. Konuşmacılar da Başbakan’ın Soçi’ye gitmemesini, Putin’le buluşmamasını istiyorlardı. Gönlümden farklı şeyler geçebilir ama hükümetin politikasına karşı bir şey söylemem de mümkün değil. Nihayet yerime oturdum, masada zannediyorum Çerkesçe veya Rusça Soçi Olimpiyatları’nı protesto eden ibareler vardı. Elimle kaldırmadım, yanımda kaldıranlar vardı. İnanır mısınız, Rusya’dan not aldık biz. Rusya diyor ki ‘Başbakan Yardımcısı’nın masasında şunlar, şunlar vardı.’ Bunun cevabı verilir. Cevabı çok da zor değil.”
___________________ 
Yeni Şafak, 20.03.20141913 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ÇOĞULCU TV
adigebze I-II
Nükte!

KISSADAN HİSSE

-Moğollar Buhara’yı kuşattıklarında, uzun süre şehri teslim alamadılar. Cengiz Han Buhara halkına bir haber gönderdi: Silahlarını bırakıp bize teslim olanlar güven içinde olacaklar, ama bize direnenlere asla eman vermeyeceğiz.

-Müslümanlar İki gurup oldu: Bir gurup; asla teslim olmayalım, ölürsek şehit, kalırsak Gazi olur, Şeref’imizle yaşarız dediler. Öbür gurup ise; kan dökülmesine sebep olmayalım, sulh iyidir, hem silah, hem de sayı olarak onlardan azız, gücümüz onlara yetmez, dediler ve teslim oldular.

-Cengiz Han, silah bırakanlara; teslim olmayanlara karşı bize yardımcı olun, galib geldiğimizde şehrin yönetimini size bırakalım dedi. Böylece İki müslüman gurup savaşmaya başladılar. Moğollar’ın da yardımı ile, teslim olanlar galib geldi. Savaştan sonra Cengiz Han teslim olanların silahlarının alınmasını ve kafalarının kesilmesini emretti. Sonra meşhur sözünü söyledi: “Eğer güvenilir olsalardı, bizim için kardeşleri ile savaşmazlardı. Kardeşlerine bunu yapanlar, yarın da bize yapar.”

 

Site İçi Arama

 

Google Site

 

Üyelik Girişi