• https://www.facebook.com/%C3%87erkes-Haklari-Inisiyatifi-1720870914808523/
  • https://twitter.com/CerkesHaklari
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam67
Toplam Ziyaret946806
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar28.856628.9723
Euro31.591731.7183
Semerkew

Çerkes Hakları İnisiyatifi Kayseri Bölge Temsilcisi Faruk Dok yakalandığı amansız hastalığa yenik düşerek hayatını kaybetti.

Çerkes toplumunun ulusal sorunlarına duyarlılığı ile tanınan, Kayseri’nin saygın simalarından Adige kardeşimiz Faruk Dok (Tok) üç aydır yoğun mücadele verdiği pankreas kanserine yenik düşerek Perşembe günü sabah saatlerinde aramızdan ayrıldı.

Aynı gün (27 Mart) Uzunyayla Uzunpınar Köyü’ne götürülen Faruk Dok, burada ikindi namazını müteakip kılınan cenaze namazının ardından sevenlerinin duaları arasında toprağa verildi.

Dok’a Cenabı Hak’tan rahmet, ailesine, sevenlerine ve tüm Çerkes toplumuna sabr-ı cemil niyaz ederiz.   1919 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
adigebze I-II
Nükte!

KISSADAN HİSSE

-Moğollar Buhara’yı kuşattıklarında, uzun süre şehri teslim alamadılar. Cengiz Han Buhara halkına bir haber gönderdi: Silahlarını bırakıp bize teslim olanlar güven içinde olacaklar, ama bize direnenlere asla eman vermeyeceğiz.

-Müslümanlar İki gurup oldu: Bir gurup; asla teslim olmayalım, ölürsek şehit, kalırsak Gazi olur, Şeref’imizle yaşarız dediler. Öbür gurup ise; kan dökülmesine sebep olmayalım, sulh iyidir, hem silah, hem de sayı olarak onlardan azız, gücümüz onlara yetmez, dediler ve teslim oldular.

-Cengiz Han, silah bırakanlara; teslim olmayanlara karşı bize yardımcı olun, galib geldiğimizde şehrin yönetimini size bırakalım dedi. Böylece İki müslüman gurup savaşmaya başladılar. Moğollar’ın da yardımı ile, teslim olanlar galib geldi. Savaştan sonra Cengiz Han teslim olanların silahlarının alınmasını ve kafalarının kesilmesini emretti. Sonra meşhur sözünü söyledi: “Eğer güvenilir olsalardı, bizim için kardeşleri ile savaşmazlardı. Kardeşlerine bunu yapanlar, yarın da bize yapar.”

 

Site İçi Arama

 

Google Site

 

Üyelik Girişi