• https://www.facebook.com/%C3%87erkes-Haklari-Inisiyatifi-1720870914808523/
  • https://twitter.com/CerkesHaklari
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam117
Toplam Ziyaret869834
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar18.796018.8713
Euro20.252120.3332
Semerkew

Dünyadaki zulme sessiz kalmayan hacker grubu Ayyıldız Tim, 21 Mayıs Çerkez Soykırımı ve büyük sürgünün yıldönümünde Rusya'ya sanal saldırı düzenledi.

Zulme sessiz kalmayan hacker grubu ‘Ayyıldız Tim’, 21 Mayıs 1864 yılında Ruslar tarafından katledilen ve sürgüne zorlanan Çerkezlere destek amacıyla, Rusya’ya ait olan pek çok internet sitesini hackledi.

Hackledikleri Rus sitelerinde yayınladıkları fotoğraflarda ‘Unutmadık, unutmayacağız’ mesajı veren Ayyıldız Tim, ‘Hiçbir kalem yoktur ki bu acıyı yazabilsin, hiçbir dil yoktur ki bu acıyı tarif edebilsin’ açıklamasıyla da duygulandırdı.

DARBE SONRASI MISIR’A SANAL ABLUKA


Ayyıldız Tim, Mısır’da yaşanan askeri darbe sonrası Mısır Genel Kurmay Başkanlığı ve Mısır’ın haberleşme alt yapısını hackleyerek tüm dünyaya seslerini duyurmuş ve Mursi serbest bırakılana kadar siber savaşın süreceği ifade etmişti.

1302 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ÇOĞULCU TV
adigebze I-II
Nükte!

KISSADAN HİSSE

-Moğollar Buhara’yı kuşattıklarında, uzun süre şehri teslim alamadılar. Cengiz Han Buhara halkına bir haber gönderdi: Silahlarını bırakıp bize teslim olanlar güven içinde olacaklar, ama bize direnenlere asla eman vermeyeceğiz.

-Müslümanlar İki gurup oldu: Bir gurup; asla teslim olmayalım, ölürsek şehit, kalırsak Gazi olur, Şeref’imizle yaşarız dediler. Öbür gurup ise; kan dökülmesine sebep olmayalım, sulh iyidir, hem silah, hem de sayı olarak onlardan azız, gücümüz onlara yetmez, dediler ve teslim oldular.

-Cengiz Han, silah bırakanlara; teslim olmayanlara karşı bize yardımcı olun, galib geldiğimizde şehrin yönetimini size bırakalım dedi. Böylece İki müslüman gurup savaşmaya başladılar. Moğollar’ın da yardımı ile, teslim olanlar galib geldi. Savaştan sonra Cengiz Han teslim olanların silahlarının alınmasını ve kafalarının kesilmesini emretti. Sonra meşhur sözünü söyledi: “Eğer güvenilir olsalardı, bizim için kardeşleri ile savaşmazlardı. Kardeşlerine bunu yapanlar, yarın da bize yapar.”

 

Site İçi Arama

 

Google Site

 

Üyelik Girişi