• https://www.facebook.com/%C3%87erkes-Haklari-Inisiyatifi-1720870914808523/
  • https://twitter.com/CerkesHaklari
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi4
Bugün Toplam105
Toplam Ziyaret869395
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar18.781718.8569
Euro20.501920.5841
Semerkew

Abhazya Cumhuriyeti Devlet Başkanlığı seçimleri için İstanbul’da da açılan seçim sandığın kurulduğu Abhazya Temsilciliği binasını polis bastı.

Kadıköy’deki Abhazya Cumhuriyeti Türkiye Temsilciliği’nde sabah saat 08.00’de başlayan oy verme işlemine polis müdahale etti. 
Yaklaşık 110 Abhazya vatandaşının oy kullanmasından sonra öğlene doğru İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri seçim merkezine gelerek, seçimlerin yapılamayacağını ve mahkeme kararı ile sandıklara el konulacağını belirtti. 
Seçim merkezinde bulunan CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, müdahalenin yasal olmadığını ifade ederek, sandığı kucağına alarak polislerden korudu. 
Polisin Çevik kuvvet birimlerini olay yerine çağırmasından sonra seçim sandığı emniyet güçlerine teslim edildi. Sandığı alan polis ve çevik kuvvet binadan ayrıldı.
Seçimde oy kullanmak için gelen 600’den fazla Abhazya vatandaşı ve onlara destek vermek üzere gelen bine yakın vatandaş  halen seçim merkezinin önünde bekliyor.
Yeni seçim sandığının hazırlandığı belirtiliyor


1786 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ÇOĞULCU TV
adigebze I-II
Nükte!

KISSADAN HİSSE

-Moğollar Buhara’yı kuşattıklarında, uzun süre şehri teslim alamadılar. Cengiz Han Buhara halkına bir haber gönderdi: Silahlarını bırakıp bize teslim olanlar güven içinde olacaklar, ama bize direnenlere asla eman vermeyeceğiz.

-Müslümanlar İki gurup oldu: Bir gurup; asla teslim olmayalım, ölürsek şehit, kalırsak Gazi olur, Şeref’imizle yaşarız dediler. Öbür gurup ise; kan dökülmesine sebep olmayalım, sulh iyidir, hem silah, hem de sayı olarak onlardan azız, gücümüz onlara yetmez, dediler ve teslim oldular.

-Cengiz Han, silah bırakanlara; teslim olmayanlara karşı bize yardımcı olun, galib geldiğimizde şehrin yönetimini size bırakalım dedi. Böylece İki müslüman gurup savaşmaya başladılar. Moğollar’ın da yardımı ile, teslim olanlar galib geldi. Savaştan sonra Cengiz Han teslim olanların silahlarının alınmasını ve kafalarının kesilmesini emretti. Sonra meşhur sözünü söyledi: “Eğer güvenilir olsalardı, bizim için kardeşleri ile savaşmazlardı. Kardeşlerine bunu yapanlar, yarın da bize yapar.”

 

Site İçi Arama

 

Google Site

 

Üyelik Girişi