• https://www.facebook.com/%C3%87erkes-Haklari-Inisiyatifi-1720870914808523/
  • https://twitter.com/CerkesHaklari
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam117
Toplam Ziyaret869407
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar18.781718.8569
Euro20.501920.5841
Semerkew

Çoğulcu Demokrasi Partisi (ÇDP) 24 Ağustos 2014 tarihinde yapılan devlet başkanlığı seçimlerinden zaferle çıkan Raul Hacimba’ya bir kutlama mesajı gönderdi.

ÇDP Genel Başkanı Kenan Kaplan imzasını taşıyan ve Rusça kaleme alınan mesajda şu ifadelere yer verildi.

“Raul Hacimba Çumka-ipa

Abhazya Cumhuriyeti Devlet Başkanı

 Sayın Başkan,

24 Ağustos 2014 tarihinde yapılan seçimlerde Abhazya Cumhuriyeti Devlet Başkanlığına seçilmenizden dolayı Çoğulcu Demokrasi Partisi adına sizi candan tebrik ediyorum.

Görev sürenizde Abhazya’nın bağımsızlık ve demokrasisini güçlendireceğinize, refahını artıracağınıza, Abhaz dili ve kültürünün gelecekte de var olması için gereken tüm tedbirleri alacağınıza inanıyor, çalışmalarınızda başarılar diliyoruz.    

Saygılarımla.

Kenan Kaplan

Çoğulcu Demokrasi Partisi

Genel Başkanı
1341 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ÇOĞULCU TV
adigebze I-II
Nükte!

KISSADAN HİSSE

-Moğollar Buhara’yı kuşattıklarında, uzun süre şehri teslim alamadılar. Cengiz Han Buhara halkına bir haber gönderdi: Silahlarını bırakıp bize teslim olanlar güven içinde olacaklar, ama bize direnenlere asla eman vermeyeceğiz.

-Müslümanlar İki gurup oldu: Bir gurup; asla teslim olmayalım, ölürsek şehit, kalırsak Gazi olur, Şeref’imizle yaşarız dediler. Öbür gurup ise; kan dökülmesine sebep olmayalım, sulh iyidir, hem silah, hem de sayı olarak onlardan azız, gücümüz onlara yetmez, dediler ve teslim oldular.

-Cengiz Han, silah bırakanlara; teslim olmayanlara karşı bize yardımcı olun, galib geldiğimizde şehrin yönetimini size bırakalım dedi. Böylece İki müslüman gurup savaşmaya başladılar. Moğollar’ın da yardımı ile, teslim olanlar galib geldi. Savaştan sonra Cengiz Han teslim olanların silahlarının alınmasını ve kafalarının kesilmesini emretti. Sonra meşhur sözünü söyledi: “Eğer güvenilir olsalardı, bizim için kardeşleri ile savaşmazlardı. Kardeşlerine bunu yapanlar, yarın da bize yapar.”

 

Site İçi Arama

 

Google Site

 

Üyelik Girişi