• https://www.facebook.com/%C3%87erkes-Haklari-Inisiyatifi-1720870914808523/
  • https://twitter.com/CerkesHaklari
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam118
Toplam Ziyaret869408
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar18.781718.8569
Euro20.501920.5841
Semerkew

Çoğulcu Demokrasi Partisi Genel Başkanı Kenan Kaplan bir mesaj yayınlayarak Türkiye halklarının ve İslam aleminin bayramını tebrik etti.

ÇDP Genel Başkanı Kenan Kaplan arife günü yayınladığı mesajında şu görüşlere yer verdi:

“Bayramlar dayanışma ve kardeşlik duygularının arttığı, toplumsal barışın anlamının en iyi idrak edildiği bir zaman dilimidir. Türkiye halkları olarak işte böyle bir güne daha kavuştuk. Kurban bayramını coşku ve umutla karşılama azmimize rağmen, içinde bulunduğumuz coğrafyanın adeta bir kan banyosundan geçiyor olması maalesef buna fırsat vermiyor. 

Bu burukluk ve acı içerisinde, Çoğulcu Demokrasi Partisi adına tüm Türkiye halklarının ve İslam aleminin bayramını tebrik ediyor, ülkemize ve tüm çatışmalı bölgeler e tez zamanda barış ve kardeşliğin hakim olmasını diliyorum. “1648 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ÇOĞULCU TV
adigebze I-II
Nükte!

KISSADAN HİSSE

-Moğollar Buhara’yı kuşattıklarında, uzun süre şehri teslim alamadılar. Cengiz Han Buhara halkına bir haber gönderdi: Silahlarını bırakıp bize teslim olanlar güven içinde olacaklar, ama bize direnenlere asla eman vermeyeceğiz.

-Müslümanlar İki gurup oldu: Bir gurup; asla teslim olmayalım, ölürsek şehit, kalırsak Gazi olur, Şeref’imizle yaşarız dediler. Öbür gurup ise; kan dökülmesine sebep olmayalım, sulh iyidir, hem silah, hem de sayı olarak onlardan azız, gücümüz onlara yetmez, dediler ve teslim oldular.

-Cengiz Han, silah bırakanlara; teslim olmayanlara karşı bize yardımcı olun, galib geldiğimizde şehrin yönetimini size bırakalım dedi. Böylece İki müslüman gurup savaşmaya başladılar. Moğollar’ın da yardımı ile, teslim olanlar galib geldi. Savaştan sonra Cengiz Han teslim olanların silahlarının alınmasını ve kafalarının kesilmesini emretti. Sonra meşhur sözünü söyledi: “Eğer güvenilir olsalardı, bizim için kardeşleri ile savaşmazlardı. Kardeşlerine bunu yapanlar, yarın da bize yapar.”

 

Site İçi Arama

 

Google Site

 

Üyelik Girişi