• https://www.facebook.com/%C3%87erkes-Haklari-Inisiyatifi-1720870914808523/
  • https://twitter.com/CerkesHaklari
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam117
Toplam Ziyaret869407
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar18.781718.8569
Euro20.501920.5841
Semerkew

Çeçen işadamı Medet Önlü'nün katili Murat Aluç'un 8 ay süren takip sonrası yakalanmasının ardından diğer Çeçen cinayetlerinin de çözüme kavuşturulması ümidi doğdu.

Türkiye'de son 7 yıl içinde peş peşe 7 Çeçen lider öldürüldü. Bunlardan biri olan işadamı Medet Önlü'ye 23 Mayıs 2013'te Ankara'da suikast düzenlediği iddia edilen Murat Aluç (47) ve şoförü Ömer Peltek (24) yakalandı. Polis, suikast için binaya giren kişileri, kamera görüntülerinden tespit etmişti. Zanlıların, Çeçenistan Cumhurbaşkanı Ramzan Kadirov bağlantılı kişilerden emir aldığı iddiaları gündeme geldi. Murat Aluç'un 1 milyon lira para karşılığı tetiği çektiği dillendirildi.
Yaklaşık 8 ay önce Ankara-Sakarya ve İstanbul üçgeninde takibe alınan zanlıların, sık sık yer değiştirdiği belirlendi. Kiralık katil ve şoförünün İ.Ş. (41), H.Ş. (23), Ö.Ş. (52) ve C.Ç'nin (53) yardımıyla saklandıkları, suç aletleri için de M.K'nın (47) iş yerini kullandıkları öğrenildi.

SICAK TAKİP BAŞLIYOR
Ekipler, en son "Dayı" lakaplı Aluç'un İstanbul'dan Sakarya'ya geleceği bilgisine ulaştı. Takibe alınan otomobilden inerek kaçmaya başlayan tetikçi Aluç ile Peltek, kovalamacanın ardından yakalandı. Tetikçinin üzerinde, Ümit Aydeniz'e ait sahte kimlik ve tabanca ele geçirildi. Ekipler, İ.Ş, H.Ş, C.Ç. ve M.K'yı da gözaltına aldı. Evlerde yapılan aramalarda tam bir cephanelik çıktı. Polis, gözaltına alınan tetikçi ve ona yardım-yataklık edenleri, çok yönlü soruşturmaya aldı. Karanlıkta kalan 6 Çeçen suikastıyla ilgilerini de araştırmaya başladı.

KADiROV REDDETTi!
Çeçenistan Cumhurbaşkanı Ramzan Kadirov, A Haber Müdürü Mevlüt Yüksel'e Türkiye'de işlenen cinayetlerle ilgisinin olmadığını açıklamıştı. Kadirov, "Ülkelerimiz arasındaki siyasi, ekonomik ve dostluk ilişkilerini bozdurmayız" dedi. 2008-2013 arasında, 7 Çeçen lider peş peşe öldürüldü. İstanbul'da Çeçen liderler Gazhi Edilsultanov, İslam Canibekov, Ali Osaev, Berg Hacı Musayev, Rüstem Altemirov, Zaurbek Amriyev'e Ankara'da ise Medet Ünlü'ye suikast düzenlenmişti.
A HABER TV


849 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ÇOĞULCU TV
adigebze I-II
Nükte!

KISSADAN HİSSE

-Moğollar Buhara’yı kuşattıklarında, uzun süre şehri teslim alamadılar. Cengiz Han Buhara halkına bir haber gönderdi: Silahlarını bırakıp bize teslim olanlar güven içinde olacaklar, ama bize direnenlere asla eman vermeyeceğiz.

-Müslümanlar İki gurup oldu: Bir gurup; asla teslim olmayalım, ölürsek şehit, kalırsak Gazi olur, Şeref’imizle yaşarız dediler. Öbür gurup ise; kan dökülmesine sebep olmayalım, sulh iyidir, hem silah, hem de sayı olarak onlardan azız, gücümüz onlara yetmez, dediler ve teslim oldular.

-Cengiz Han, silah bırakanlara; teslim olmayanlara karşı bize yardımcı olun, galib geldiğimizde şehrin yönetimini size bırakalım dedi. Böylece İki müslüman gurup savaşmaya başladılar. Moğollar’ın da yardımı ile, teslim olanlar galib geldi. Savaştan sonra Cengiz Han teslim olanların silahlarının alınmasını ve kafalarının kesilmesini emretti. Sonra meşhur sözünü söyledi: “Eğer güvenilir olsalardı, bizim için kardeşleri ile savaşmazlardı. Kardeşlerine bunu yapanlar, yarın da bize yapar.”

 

Site İçi Arama

 

Google Site

 

Üyelik Girişi