• https://www.facebook.com/%C3%87erkes-Haklari-Inisiyatifi-1720870914808523/
  • https://twitter.com/CerkesHaklari
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi4
Bugün Toplam315
Toplam Ziyaret903622
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar19.937220.0171
Euro21.410121.4959
Semerkew

Çoğulcu Demokrasi Partisi, Parti Meclisi imzasıyla yapılan açıklamada Ankara Çerkes Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Erdoğan Boz’un Kafkasya’ya alınmaması kınandı.

ÇDP Parti Meclisi’nin açıklamasında şu görüşlere yer verildi:

“Ankara Çerkes Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Erdoğan Boz’un davetli olduğu bir bilimsel toplantıya katılmak üzere gittiği Kafkasya’ya alınmadığını, 25 Kasım sabah 03.00’den buyana Mineralniye Vody Havaalanı’nda tutulduğunu ve 27 Kasım sabahına kadar burada tutulduktan sonra saat 02.20 uçağıyla da deport edileceğini öğrenmiş bulunmaktayız.

Rusya Federasyonu yöneticilerinin hiçbir hukuki gerekçe göstermeden yaptığı keyfi uygulamaların yeni bir örneği olan bu giriş yasağını kınıyor, Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı’nın olayın üzerine giderek, vatandaşlarının hukukunu korumada azami hassasiyeti göstermesini bekliyoruz. - ÇDP Parti Meclisi1278 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ÇOĞULCU TV
adigebze I-II
Nükte!

KISSADAN HİSSE

-Moğollar Buhara’yı kuşattıklarında, uzun süre şehri teslim alamadılar. Cengiz Han Buhara halkına bir haber gönderdi: Silahlarını bırakıp bize teslim olanlar güven içinde olacaklar, ama bize direnenlere asla eman vermeyeceğiz.

-Müslümanlar İki gurup oldu: Bir gurup; asla teslim olmayalım, ölürsek şehit, kalırsak Gazi olur, Şeref’imizle yaşarız dediler. Öbür gurup ise; kan dökülmesine sebep olmayalım, sulh iyidir, hem silah, hem de sayı olarak onlardan azız, gücümüz onlara yetmez, dediler ve teslim oldular.

-Cengiz Han, silah bırakanlara; teslim olmayanlara karşı bize yardımcı olun, galib geldiğimizde şehrin yönetimini size bırakalım dedi. Böylece İki müslüman gurup savaşmaya başladılar. Moğollar’ın da yardımı ile, teslim olanlar galib geldi. Savaştan sonra Cengiz Han teslim olanların silahlarının alınmasını ve kafalarının kesilmesini emretti. Sonra meşhur sözünü söyledi: “Eğer güvenilir olsalardı, bizim için kardeşleri ile savaşmazlardı. Kardeşlerine bunu yapanlar, yarın da bize yapar.”

 

Site İçi Arama

 

Google Site

 

Üyelik Girişi