• https://www.facebook.com/%C3%87erkes-Haklari-Inisiyatifi-1720870914808523/
  • https://twitter.com/CerkesHaklari
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi4
Bugün Toplam264
Toplam Ziyaret903571
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar19.937220.0171
Euro21.410121.4959
Semerkew

Çerkes Hakları İnisiyatifi, Ankara Çerkes Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Erdoğan Boz’un Kafkasya’ya alınmamasını kınadı. ÇHİ açıklamasında şu görüşlere yer verildi:

“Rusya Federasyonu, Çerkes Halklarına karşı sürdürdüğü baskıları bütün alanlara yayıyor. Anavatan ve diaspora arasındaki ilişkilerin gelişmesinden rahatsız olan Rusya Federasyonu yöneticilerinin pervasızlığı sınır tanımıyor ve bu ilişkilerin önüne geçmek için artık gerekçesiz müdahalelerde de bulunuyor. Son olarak Ankara Çerkes Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Erdoğan Boz, davetli olduğu bir bilimsel toplantıya katılmak üzere gittiği Kafkasya’ya alınmadı. 25 Kasım sabah 03.00’den buyana Mineralniye Vody Havaalanı’nda tutulan Boz’un 27 Kasım sabahı saat 02.20 uçağıyla deport edileceği belirtiliyor.

Rusya Federasyonu yöneticilerinin hiçbir dayanağı olmayan bu keyfi uygulamasını en sert şekilde kınıyor; Türkiye Cumhuriyeti yetkililerini acilen duruma müdahale etmeye ve Rusya’dan konuyla ilgili açıklama istemeye çağırıyoruz – ÇHİ Yürütme Kurulu1088 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ÇOĞULCU TV
adigebze I-II
Nükte!

KISSADAN HİSSE

-Moğollar Buhara’yı kuşattıklarında, uzun süre şehri teslim alamadılar. Cengiz Han Buhara halkına bir haber gönderdi: Silahlarını bırakıp bize teslim olanlar güven içinde olacaklar, ama bize direnenlere asla eman vermeyeceğiz.

-Müslümanlar İki gurup oldu: Bir gurup; asla teslim olmayalım, ölürsek şehit, kalırsak Gazi olur, Şeref’imizle yaşarız dediler. Öbür gurup ise; kan dökülmesine sebep olmayalım, sulh iyidir, hem silah, hem de sayı olarak onlardan azız, gücümüz onlara yetmez, dediler ve teslim oldular.

-Cengiz Han, silah bırakanlara; teslim olmayanlara karşı bize yardımcı olun, galib geldiğimizde şehrin yönetimini size bırakalım dedi. Böylece İki müslüman gurup savaşmaya başladılar. Moğollar’ın da yardımı ile, teslim olanlar galib geldi. Savaştan sonra Cengiz Han teslim olanların silahlarının alınmasını ve kafalarının kesilmesini emretti. Sonra meşhur sözünü söyledi: “Eğer güvenilir olsalardı, bizim için kardeşleri ile savaşmazlardı. Kardeşlerine bunu yapanlar, yarın da bize yapar.”

 

Site İçi Arama

 

Google Site

 

Üyelik Girişi