• https://www.facebook.com/%C3%87erkes-Haklari-Inisiyatifi-1720870914808523/
  • https://twitter.com/CerkesHaklari
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam84
Toplam Ziyaret869374
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar18.781718.8569
Euro20.501920.5841
Semerkew

Ahlat Kafkas Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından Ulu Camii meydanından düzenlenen kahvaltı programına Ahlat Çerkeslerinin yanı sıra Kaymakam Bülent Tekbıyıkoğlu ve Belediye Başkanı A. Mümtaz Çoban katıldı.

Samimi ve sıcak bir ortamda gerçekleşen kahvaltı programı hakkında gazetecilere bilgi veren Ahlat Kafkas Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Nuri Alpaslan, kahvaltı programında ilçede yaşayan Çerkesler olarak bir araya gelmeyi amaçladıklarını belirtti. Programının oldukça güzel geçtiğini belirten Alpaslan, “Ahlat Kafkas Kültür ve Dayanışma Derneği olarak birlik ve beraberlik kahvaltısı düzenledik. Programımıza Ahlat’ta bulunan Çerkeslerin büyük çoğunluğu katıldı. Davetimizi kırmayıp katılan Ahlat Kaymakamı sayın Bülent Tekbıyıkoğlu ve Belediye Başkanı A. Mümtaz Çoban ile tüm Ahlat Çerkeslerine teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.1381 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ÇOĞULCU TV
adigebze I-II
Nükte!

KISSADAN HİSSE

-Moğollar Buhara’yı kuşattıklarında, uzun süre şehri teslim alamadılar. Cengiz Han Buhara halkına bir haber gönderdi: Silahlarını bırakıp bize teslim olanlar güven içinde olacaklar, ama bize direnenlere asla eman vermeyeceğiz.

-Müslümanlar İki gurup oldu: Bir gurup; asla teslim olmayalım, ölürsek şehit, kalırsak Gazi olur, Şeref’imizle yaşarız dediler. Öbür gurup ise; kan dökülmesine sebep olmayalım, sulh iyidir, hem silah, hem de sayı olarak onlardan azız, gücümüz onlara yetmez, dediler ve teslim oldular.

-Cengiz Han, silah bırakanlara; teslim olmayanlara karşı bize yardımcı olun, galib geldiğimizde şehrin yönetimini size bırakalım dedi. Böylece İki müslüman gurup savaşmaya başladılar. Moğollar’ın da yardımı ile, teslim olanlar galib geldi. Savaştan sonra Cengiz Han teslim olanların silahlarının alınmasını ve kafalarının kesilmesini emretti. Sonra meşhur sözünü söyledi: “Eğer güvenilir olsalardı, bizim için kardeşleri ile savaşmazlardı. Kardeşlerine bunu yapanlar, yarın da bize yapar.”

 

Site İçi Arama

 

Google Site

 

Üyelik Girişi