• https://www.facebook.com/%C3%87erkes-Haklari-Inisiyatifi-1720870914808523/
  • https://twitter.com/CerkesHaklari
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam95
Toplam Ziyaret869385
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar18.781718.8569
Euro20.501920.5841
Semerkew

ÇDP Kurucu Genel Başkanı Kenan Kaplan ve Genel Başkan Yardımcısı Erol Karayel, gazeteci yazar ve tv program sunucusu Ahmet Hakan Coşkun’u CNN Türk binasında ziyaret ederek kendisini Çerkeslerin problemleri konusunda bilgilendirdi.

   Wubıh bir ailenin çocuğu olan Ahmet Hakan Coşkun’dan ‘Çerkes halkının problemlerinin çözümü için bir irade ortaya çıkması ve bu iradenin toplumsallaştırılması’ çalışmalarında yardım isteyen Kaplan ve Karayel, bu yoldaki mücadelede Çerkeslerin yeterli medya desteğini alamadığını belirttiler. Görüşmede Kaplan ve Karayel, asimilasyon sürecinin Çerkesleri günden güne tüketirken devlet katında ve kamuoyunda konunun ya hiç bilinmediği veya görmezden gelindiği ifade edilerek, Türkiye’de Kürtler ve Aleviler dışındaki hiçbir grubun kimlik sorunlarının gündemde yer almamasının Çerkesleri ciddi şekilde rahatsız ettiğini dile getirdiler. Hiçbir siyasi partinin Çerkes sorunlarına sahip çıkmaması sebebiyle harekete geçerek diğer temsil edilmeyen halkların ve Çerkeslerin sesi olmak gayesiyle Çoğulcu Demokrasi Partisi’ni kurduklarını anlatan Kaplan ve Karayel, partilerinin Çerkes sorununu demokrasi ve insan hakları meselesi olarak ele aldığını belirttiler. ÇDP temsilcileri Kaplan ve Karayel, Ahmet Hakan Coşkun’dan medya vasıtasıyla sahip olduğu kamuoyu oluşturma gücünü Çerkesler için de kullanmasını isteyerek, bunun kendilerini ve mensup olduğu toplumu ziyadesiyle memnun edeceğini söylediler.  

   Anlatılanları ilgiyle dinleyen Ahmet Hakan Coşkun da, bunların yadırganacak talepler olmadığını, hak verilmesi için illâ ki bombalar patlaması gerekmediğini belirterek, talep edilen hususlarda elinden gelen yardımı yapacağını söyledi.    1991 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ÇOĞULCU TV
adigebze I-II
Nükte!

KISSADAN HİSSE

-Moğollar Buhara’yı kuşattıklarında, uzun süre şehri teslim alamadılar. Cengiz Han Buhara halkına bir haber gönderdi: Silahlarını bırakıp bize teslim olanlar güven içinde olacaklar, ama bize direnenlere asla eman vermeyeceğiz.

-Müslümanlar İki gurup oldu: Bir gurup; asla teslim olmayalım, ölürsek şehit, kalırsak Gazi olur, Şeref’imizle yaşarız dediler. Öbür gurup ise; kan dökülmesine sebep olmayalım, sulh iyidir, hem silah, hem de sayı olarak onlardan azız, gücümüz onlara yetmez, dediler ve teslim oldular.

-Cengiz Han, silah bırakanlara; teslim olmayanlara karşı bize yardımcı olun, galib geldiğimizde şehrin yönetimini size bırakalım dedi. Böylece İki müslüman gurup savaşmaya başladılar. Moğollar’ın da yardımı ile, teslim olanlar galib geldi. Savaştan sonra Cengiz Han teslim olanların silahlarının alınmasını ve kafalarının kesilmesini emretti. Sonra meşhur sözünü söyledi: “Eğer güvenilir olsalardı, bizim için kardeşleri ile savaşmazlardı. Kardeşlerine bunu yapanlar, yarın da bize yapar.”

 

Site İçi Arama

 

Google Site

 

Üyelik Girişi