• https://www.facebook.com/%C3%87erkes-Haklari-Inisiyatifi-1720870914808523/
  • https://twitter.com/CerkesHaklari
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam74
Toplam Ziyaret946813
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar28.856628.9723
Euro31.591731.7183
Semerkew

Anavatan dönüşçülerinden ve Çerkesya Yurtseverleri grubu sözcüsü Khuade Adnan 15 Aralık sabah saatlerinde gözaltına alındı.

Cherkessia.net web sayfasında yer alan habere göre Khuade Adnan’ın kızının Maykop’taki dükkanına gelen iki FSB memuru ve bir polis görevlisi, ellerinde arama emri olmadan mağazayı aramak istedi. Khuade Adnan şahıslara arama emrini görmek istediğini söyledi. “Görevlilerin” herhangi bir arama emri ibraz edememeleri üzerine de arama yapmalarına mani oldu. Bunun üzerine şahıslar “görevlerini yapmalarının engellendiği” gerekçesiyle Adnan’ı polise şikayet ettiler.  

Olay sonrası Maykop savcılığına şikayet başvurusunda bulunmak üzere yola çıkan Khuade Adnan da yolda polis tarafından gözaltına alındı.

Geceyi polis merkezinde geçirecek Adnan’ın Çarşamba sabahı mahkemeye çıkarılacağı bildiriliyor.  1047 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
adigebze I-II
Nükte!

KISSADAN HİSSE

-Moğollar Buhara’yı kuşattıklarında, uzun süre şehri teslim alamadılar. Cengiz Han Buhara halkına bir haber gönderdi: Silahlarını bırakıp bize teslim olanlar güven içinde olacaklar, ama bize direnenlere asla eman vermeyeceğiz.

-Müslümanlar İki gurup oldu: Bir gurup; asla teslim olmayalım, ölürsek şehit, kalırsak Gazi olur, Şeref’imizle yaşarız dediler. Öbür gurup ise; kan dökülmesine sebep olmayalım, sulh iyidir, hem silah, hem de sayı olarak onlardan azız, gücümüz onlara yetmez, dediler ve teslim oldular.

-Cengiz Han, silah bırakanlara; teslim olmayanlara karşı bize yardımcı olun, galib geldiğimizde şehrin yönetimini size bırakalım dedi. Böylece İki müslüman gurup savaşmaya başladılar. Moğollar’ın da yardımı ile, teslim olanlar galib geldi. Savaştan sonra Cengiz Han teslim olanların silahlarının alınmasını ve kafalarının kesilmesini emretti. Sonra meşhur sözünü söyledi: “Eğer güvenilir olsalardı, bizim için kardeşleri ile savaşmazlardı. Kardeşlerine bunu yapanlar, yarın da bize yapar.”

 

Site İçi Arama

 

Google Site

 

Üyelik Girişi