• https://www.facebook.com/%C3%87erkes-Haklari-Inisiyatifi-1720870914808523/
  • https://twitter.com/CerkesHaklari
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam84
Toplam Ziyaret869374
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar18.781718.8569
Euro20.501920.5841
Semerkew

Sovyetlerin dağılması sonrası anayurdu Adigey’e dönerek yerleşen ve aktivist grup Çerkesya Yurtseverleri sözcüsü Khuade Adnan, kızı Dane ve mağaza çalışanı Borse Saida 15 gün hapis cezasına çarptırıldı.

Sovyetlerin dağılması sonrası anayurdu Adigey’e dönerek yerleşen ve aktivist grup Çerkesya Yurtseverleri sözcüsü Khuade Adnan, kızı Dane ve mağaza çalışanı Borse Saida 15 gün hapis cezasına çarptırıldı.

Cherkessia.net’de yer alan habere göre, 15 Aralık günü Maykop’da kızının işlettiği mağazaya gelen ve izin belgesi olmadan hukuksuz bir şekilde arama yapmak isteyen FSB memurlarına engel olan Khuade Adnan dün polis tarafından gözaltına alınmıştı.

Bu sabah Maykop’ta hakim karşısına çıkarılan Khuade Adnan, kızı Dane ve mağaza çalışanı Borse Saida devlet memuruna mukavemet etmekten suçlu bulunarak 15  gün hapis cezasına çarptırıldı.

Mağdurların karara itiraz etmesi bekleniyor.932 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ÇOĞULCU TV
adigebze I-II
Nükte!

KISSADAN HİSSE

-Moğollar Buhara’yı kuşattıklarında, uzun süre şehri teslim alamadılar. Cengiz Han Buhara halkına bir haber gönderdi: Silahlarını bırakıp bize teslim olanlar güven içinde olacaklar, ama bize direnenlere asla eman vermeyeceğiz.

-Müslümanlar İki gurup oldu: Bir gurup; asla teslim olmayalım, ölürsek şehit, kalırsak Gazi olur, Şeref’imizle yaşarız dediler. Öbür gurup ise; kan dökülmesine sebep olmayalım, sulh iyidir, hem silah, hem de sayı olarak onlardan azız, gücümüz onlara yetmez, dediler ve teslim oldular.

-Cengiz Han, silah bırakanlara; teslim olmayanlara karşı bize yardımcı olun, galib geldiğimizde şehrin yönetimini size bırakalım dedi. Böylece İki müslüman gurup savaşmaya başladılar. Moğollar’ın da yardımı ile, teslim olanlar galib geldi. Savaştan sonra Cengiz Han teslim olanların silahlarının alınmasını ve kafalarının kesilmesini emretti. Sonra meşhur sözünü söyledi: “Eğer güvenilir olsalardı, bizim için kardeşleri ile savaşmazlardı. Kardeşlerine bunu yapanlar, yarın da bize yapar.”

 

Site İçi Arama

 

Google Site

 

Üyelik Girişi