• https://www.facebook.com/%C3%87erkes-Haklari-Inisiyatifi-1720870914808523/
  • https://plus.google.com/u/0/
  • https://twitter.com/CerkesHaklari
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam139
Toplam Ziyaret551864
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.54595.5682
Euro6.38556.4111
Semerkew

Vahit Erdo

Vahit Erdo
vahiterdo11@gmail.com
Kafkasya’nın Halleri…
01/10/2018
Kafkasya’da Rusya (sahte) Federasyonu’na bağlı devletçiklerin elitleri, Kremlin’in talimatı gereği, toplumları sosyo-ekonomik,politik, askeri tebirlerle baskı altında tutarken; bir yandan da  “bal tutan parmağını yalar” misali SSCB’den kalan kamu menkul ve gayrı menkullerini kitabına uydurarak yasal yollardan zimmetlerine geçirmektedirler. Bu talan ortamında kendi aralarında ve devletçikler arasında sürtüşmelerde, milli dini değerlerle kamuflajlayarak  hırsızlıklarını örterken, aynı zamanda halklar arasında gerilimler yaratarak iktidar hegemonyalarını güçlendirip, sürdürmektedirler.
İrileşmiş köylü toplumu olan Kafkas halklarının bir kısmı  elitlere avuç açıp “bize de  koklatın” yalakalığı yapmakta; diger yandan ezici  çoğunluk suskun ve çaresiz bir yaşam sürmektedir.
Yani son 30 yılda kaotik ortamda oluşan rant zenginlerinin milli bir karakteri oluşamamıştır.
Neden?  
Kremlin’in işbirlikçisi oldukları için.
Aynı zamanda özgürlük mücadelesini öne sürenlerin en  yaman düşmanıdırlar.
Türkiye’den dönüş yapanların bir kısmı, asıl söylemlerinin dışına çıkarak sınıf atlaması yapıp, Kremlin’in zımni işbirlikçisi oldular. Tüm seçimlerde oylarını  Kremlin’in iktidar partisine verdiler. Bunların yerel namuslu halk yanında hiçbir kıymetleri yoktur. Çünkü, kurtarmaya geldikleri halkları, Türkiye’den getirdikleri malları yüz misli karlarla satarak bir güzel öptüler. Halklara zulmeden Kremlin’in yaman taraftarı oldular.
Globalizmin ürününün, yani metanın-finansın ideolojisinin tüm dünyayı sarmasının önünde iki temel engel var:
1. Tarım döneminde ortaya çıkan  günümüz kapitalizmiyle çelişen İslam dininde güncelleme ve coğrafyasında demokratikleşme,
2. Rusya’daki oligarşik rejimi yıkıp, sahte  federasyonu dağıtmak. Yani    federasyondan kapacak yeni devletlerde liberal sistemi kurmak. Metanın ve finansın ideolojisinin önündeki bariyerleri kaldırıp, kendi suretinde bir dünya yaratmaktır.
Bu hengâmede, Tunus’tan başlatılan Arap baharı, İran üzerinden Kafkasya ve Kremlin’i vuracaktır.
Trump’ın seçilmesi, Amerikan orta sınıfının bir tepkisi olarak ortaya çıkmış olup, saman alevi gibi sönecek ve Trump ya görevini bırakacak, ya da globalizme uyacaktır. Bu duraklama, patinaj dönemi içinde, birçok olumsuzluklar, belirsizlikler ortaya çıkmış olup, Orta Doğu ve Rusya’da sanki gerici-baskıcı milli devletlere dönüş imajı yaratmış, dini-milli ırkçı taraftarlarını sevindirip geçici olarak güçlendirmiştir.
Suriye’de tam bir fiyasko olacak olan müdahalesinin aynı zamanda Türkiye’nin ve İran’ın da yenilgisi ile sonuçlanacağını hissetmiş olan Kremlin, şimdiden  Kafkasya’da halkları toprak ve dini-milli ayrımcılıklar yaparak kışkırtmakta, işbirlikçileri ile ortamı germektedir.
Burada bir parantez açalım; nasıl olur da Rusya, Suriye’de kaybeder?
Bal gibi olur.
 Yakın zamanda Suriye’de bir düzen kurulacak. Peki yakılan, yıkılan ülkeyi kim imar edecek?
Globalizm kredi verecek ve siyasi denetimine alacaktır. Emeklilerinin maaşını zor ödeyen Rusya bu süreçte olmayacaktır. İran ve TC’nin hali ortada. Bu  ortamda kazanan global kapitalizim olacaktır.
Kafkasya’nın  demokratik özgürlük mücadelesinin önündeki en büyük engel, Kremlin’in  ırkçı, tekçi işgal emperyasıdır. Ne hazin ki onun en büyük kozu da Kafkasya’daki devletçiklerdeki işbirlikçi komprador elitlerdir. Yani düşman, Kafkasya’nın içinden türetilmiştir. İnsan olanın yüreğini burkan da budur. Ancak, global dünya konjonktürü er veya geç demokratik birleşik Kafkasya’yı savunanlara Kremlin’den kurtuluş ortamı oluşturacaktır. Sahte Rusya Federasyonu’na bağlı diğer cumhuriyetler ve Kafkaslılar, ya Kremlin’in diktası altında  dili benliği  unutturulmuş aç sefil yaşamaya devam edecek; ya da globalizmin kapitalist demokrasisinde kendini tanımlayacak ve ilerisi için umut besleyebilecektir,,,
Ezilen halklar tercihini esen rüzgardan, tarihsel gidişattan yana yapmak zorundadır. Henüz vakit varken  çalışıp uluslararası örgütlenmek, dünya ile entegre olmak elzemdir.
Çok marifet var insanda.
Selamlar.


Paylaş | | Yorum Yaz
206 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

İmam Şamil Devrimci miydi? - 19/10/2018
Türkiye’nin Türk-İslam sentezcileri Kafkaslı önderleri tepe tepe kullanıyorlar ama “TRT Çerkes kanalı açılsın” demokratik hak talebine duyunca enselerini kaşıyorlar.
Türkiye Krize Neden Giriyor; Nasıl Çıkar? - 06/09/2018
Kore’de Hyundai ile Koç Holding’in Anadol otomobili 1966’da üretime geçti. Hyundai dünya markası oldu, Anadol ise Koç müzesinde.
Rusya’da Muhalefetin Halleri - 22/08/2018
Kremlin’in en büyük korkusu Birleşik Kafkasya Konfederatif Partisi’nin kurulmasıdır.
Bilinmeyenler - 15/08/2018
Tespit ve öngörülerimi 8 yıldır yazıp anlatıyorum. Ancak henüz kendimden başka kimseyi ikna edebilmiş değilim; ki bu da bana ders olsun.
İlerici - Gerici - 11/08/2018
Kafkasya’da her an asker var; ancak çözüm Kafkasya Federatif Demokratik Partisi’nin kurulup, golobalizmle örtüşmesi ile mümkün olacak.
Dünya, Ekonomi-Politik ve Kafkasya - 09/08/2018
Geçenlerde TUSİAD Başkanı Erol Bilecik, “Üretim makine parkımız eskidi, dijitale geçmeliyiz” dedi. Tercümesi: “yeni krediler alıp, merkez ülkelerden dijital makineler alalım”dır.
Trump-Putin Zirvesi ve Kafkasya - 19/07/2018
ABD-İngiltere-Rusya ittifakı uzun sürmez. Bu şer cephesinde zayıf halka sahte Federasyon Rusya’dır. Globalizmin işaret fişeği İran’da patlayacak ve Kafkasya üzerinden Kremlin rejimini dağıtacaktır.
Kemalizme Karşı Devrim - 08/07/2018
Kokuşan ve kendisini yeniden üretemeyen Osmanlı sistemine karşı ittifak yapan ittihatçı fraksiyon Kemalizm ile İngiliz emperyası, ulus devlet modelinin tarihsel gidişatının son evresinde Türkiye Cumhuriyeti’ni kurdu.
Demokrasiden Kimin Ne Çıkarı Var? - 06/07/2018
Putin Sovyetlerden kalan tüm fabrikaları kapattı. Yani meta üreten sınıf olmayınca, gaz-petrol ve ham madenler ihraç eden Rusya’da demokrasiye de ihtiyaç yoktu.
 Devamı
ÇOĞULCU TV
chi-cdp
adigebze I-II
Nükte!

BİZE BENZEYİP BİZDEN OLMAYANLAR...

Kurt, büyümekte olan yavrusuna hayatı öğretiyormuş. Bir tepeye çıkmışlar. Aşağıda yayılan koyun sürüsünü göstermiş ve anlatmış;

- Bak yavrum şu gördüklerin koyundur. Etleri çok lezzetlidir. Yakalaması da kolaydır.

Yavru kurt lafa girmiş ve çobanı göstererek, onun kim olduğunu ve ne yaptığını sormuş. Kurt, çobandan uzak durmasını, elindeki değneğin çok can yaktığını sıkı sıkı tembihlemiş.

Bu sırada yavru kurdun dikkatini sürünün köpeği çekmiş.

- Şu bize benzeyen bir şey var orada, o ne yapıyor?

Kurt, derin bir of çekmiş ve anlatmış:

- Ah yavrum, bizi asıl perişan eden işte o bize benzeyip de bizden olmayandır...
             ***
Bu fıkra neden icab etti?
RF Çerkes Örgütleri Koordinasyon Kurulu, Suriyeli Çerkesler için uluslararası toplantı yapılması isteğinden DÇB ve KAFFED'in baskıları sonucu vazgeçmiş de…

Site İçi Arama

 

Google Site

 

Üyelik Girişi