• https://www.facebook.com/%C3%87erkes-Haklari-Inisiyatifi-1720870914808523/
  • https://twitter.com/CerkesHaklari
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam38
Toplam Ziyaret657133
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.66256.6892
Euro7.27987.3089
Semerkew
“DİAZEM”

Erkan Hak'aşe

21 Mayıs’tan 15-20 gün kadar önce başlayan ve sonu ölüm tehdidine varan bir süreçte arkadaşımız Kuban KURAL “Putin’in veletleri” tarafından rahatsız edildi-ediliyor.

Forum çevreleri “içeride” yaptıkları değerlendirme sonucunda, uzun süredir hazırlandıkları 20 Mayıs etkinliğinin hemen öncesinde bu konuyu kamuoyuna duyurmanın, alanlarda protesto eylemi yapma geleneği henüz emekleme aşamasında olan diaspora Çerkeslerini “tedirgin edebileceği” gerekçesiyle, kamuoyuna bilgilendirme yapmayı 21 Mayıs sonrasına-bugüne bıraktılar.

Arkadaşlarımız, savcılığa ve emniyete gerekli başvuruları yapmak ve İnsan Hakları Derneği ve Uluslararası Af Örgütü’nün de aralarında olduğu kurumlara konuyu aktarmak da dahil gerekli bütün girişimleri, başından itibaren bizlerin de bilgisi dahilinde, gecikmeksizin ve de layıkıyla yaptılar. Emniyet yetkilileri ilk aşamada dosyayla ilgilenmeye son derece hevesli görünmüşse de, izleyen günlerde dosyanın tozlu raflardan birine kaldırıldığını söyleyebilecek durumdayız.

Anlaşıldığı kadarıyla herkes “başkasının Kürdü” üzerinden “kendi Kürdü”nün pazarlığını yapıyor.

Şaşırdık mı?

Hayır.

Ulus-devlet böyle bir şey zaten.

***

Sayın Putin;

Maykop’ta-Nalçik’te yediğiniz haltlarla “sizin Kürtleri” - Çerkesleri sindirdiğinizi biliyoruz. Tıpkı diasporayı sindirmenizin mümkün olmadığını bildiğimiz gibi.

Bu küstahça tehditler İstanbul’da işe yaramaz, emin olun. İstanbul’da o kadar çok “Kuban” var ki… Hangi birini tehdit edeceksiniz?  FSB’nin merkezini İstanbul’a mı taşıyacaksınız?

Baskın ORAN 1 Haziran’da Agos gazetesinde yayınlanan, Uludere-kürtaj vs. konular üzerinden Sayın Erdoğan’ın “zıvanadan çıkmış” son hallerini değerlendirdiği köşe yazısını, “Muhterem başbakanım, kendinizi ve ailenizi düşünmüyorsanız memleketi düşünün. 2, 4 veya 10 mg. diazeme başlayın. Ortalık azıcık sakinleşsin, siz de tekrar iyileşip reformlara devam edin; gerginlik en çok iktidarı yıpratır. Bizi de, “Aklın başına şimdi mi geldi” diye zevklenen / zevzeklenen 1930’cu eşhasa rezil etmeyin.“ cümleleriyle bağlamıştı.

Siz 10 mg. diazeme başlayın. Öfkenizle yine baş edemezseniz, 20 mg.’la devam edin.

Hem unutmayın; bu hoyratlıklar, “sizin ve yönetiminizin laftan anlayacağını” düşünen Çerkesleri rezil-kepaze ediyor diasporaya…

***

Birlikte göğüsleyeceğiz,  Kuban’layız…

  
3750 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ÇOĞULCU TV
adigebze I-II
Nükte!


ANDIMIZ

Andımız, Danıştay 8. Daire'nin kararıyla okullara tekrar dönüyormuş. 
Küçücük çocuklara sabah içtiması yapıp and okutmak zaten başlıbaşına bir sorun da; ırkçı bir içeriğin tüm topluma dayatılması daha büyük bir sorun. 
İlla okunacaksa Çerkeslerin gerçekliğine uyan format şudur: 

Çerkesim, doğruyum, çalışkanım,

İlkem: küçüklerimi korumak, büyüklerimi saymak, yurdumu, yurttaşlarımı özümden çok sevmektir.

Ülküm: yükselmek, ileri gitmektir.

Yücelttiğim tüm değerler adına,

Halkımın ve insanlığın hayrına bir yolda yürüyeceğime ant içerim.

Varlığım adalet ve özgürlük mücadelesine armağan olsun.

Ne mutlu bu yolda gidenlere!

Site İçi Arama

 

Google Site

 

Üyelik Girişi