• https://www.facebook.com/%C3%87erkes-Haklari-Inisiyatifi-1720870914808523/
  • https://twitter.com/CerkesHaklari
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam101
Toplam Ziyaret1020090
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar33.014933.1472
Euro36.073136.2177
Semerkew

ARAPLAR'DAN SONRA ŞİMDİ DE ÇERKESLER HEDEFTE!

Sosyal medyadaki Araplara yönelik saldırıların ardından şimdi de Çerkeslere yönelik çirkin ifadeler kullanılmaya başlandı. Zafer Partisi yanlısı olduğu ileri sürülen bir hesaptan paylaşılan ifadeler tepki çekti.

Sosyal medyada yer alan bir hesabın profil fotosunda "Arap çölüne dön" yazılı olduğu görülürken aynı hesabın Çerkesleri hedef alan paylaşımında "sinsi, vatansız Kafkas p.çleri" şeklinde küfür ve hakaret içerikli paylaşımlar görüldü.


"BelgradÇakalı" adlı hesapta Çerkes milletine yönelik osykırım saldırılarında bulunan "Grigori Zassı" adlı general için de "Çerkez soykırımı yapan Grigori Zassı andığımız vakitlerdeyiz" şeklinde anma mesajı paylaşıldı.

SOSYAL MEDYADA ARAPLARDAN SONRA ÇERKES DÜŞMANLIĞI

Operasyonlar kapsamında, ırkçı haberleri ve sosyal medya paylaşımlarıyla tanınan Aykırı internet sitesinin Yayın Yönetmeni Batuhan Çolak ve Muhbir Twitter hesabının editörlerinden Süha Çardaklı'nın da aralarında olduğu 27 kişi gözaltına alındı. Saraçhane'de yapılan ırkçılık karşıtı miting öncesinde provokatif paylaşımlar yapan Müdafaa Hareketi hesabını yöneten 4 kişi de iki gün önce gözaltına alınmıştı. Sosyal medya paylaşımları gerekçe gösterilen zanlılar hakkında, “halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme”, “halkı yanıltıcı bilgiyi alenen yayma” suçlamalarıyla işlem başlatıldı.

MÜDAFA HAREKETİNE OPERASYON

Geçtiğimiz Cumartesi günü Saraçhane'de ÖZGÜR-DER tarafından düzenlenen ırkçılık karşıtı miting öncesi provokatif paylaşımların yapıldığı “Müdafaa Hareketi” adlı hesabı yöneten Erdi Can Yıldız, Rauf Köse, Ömer Yetimoğlu ve Emre Cuşan Pazartesi günü gözaltına alınmıştı. Gözaltına alınanlardan Erdi Can Yıldız, 14 Mayıs seçiminde Zafer Partisi'nin Ardahan Milletvekili adayıydı.1005 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
adigebze I-II
Nükte!

KISSADAN HİSSE

-Moğollar Buhara’yı kuşattıklarında, uzun süre şehri teslim alamadılar. Cengiz Han Buhara halkına bir haber gönderdi: Silahlarını bırakıp bize teslim olanlar güven içinde olacaklar, ama bize direnenlere asla eman vermeyeceğiz.

-Müslümanlar İki gurup oldu: Bir gurup; asla teslim olmayalım, ölürsek şehit, kalırsak Gazi olur, Şeref’imizle yaşarız dediler. Öbür gurup ise; kan dökülmesine sebep olmayalım, sulh iyidir, hem silah, hem de sayı olarak onlardan azız, gücümüz onlara yetmez, dediler ve teslim oldular.

-Cengiz Han, silah bırakanlara; teslim olmayanlara karşı bize yardımcı olun, galib geldiğimizde şehrin yönetimini size bırakalım dedi. Böylece İki müslüman gurup savaşmaya başladılar. Moğollar’ın da yardımı ile, teslim olanlar galib geldi. Savaştan sonra Cengiz Han teslim olanların silahlarının alınmasını ve kafalarının kesilmesini emretti. Sonra meşhur sözünü söyledi: “Eğer güvenilir olsalardı, bizim için kardeşleri ile savaşmazlardı. Kardeşlerine bunu yapanlar, yarın da bize yapar.”

 

Site İçi Arama

 

Google Site

 

Üyelik Girişi