• https://www.facebook.com/%C3%87erkes-Haklari-Inisiyatifi-1720870914808523/
  • https://twitter.com/CerkesHaklari
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi4
Bugün Toplam92
Toplam Ziyaret999232
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.122732.2514
Euro34.784634.9240
Semerkew

BANDIRMA BELEDİYE BAŞKAN ADAYI HADSİZLİKTE ZİRVE YAPTI

AK Parti Bandırma Belediye Başkan Adayı Cemal Öztaylan’ın katıldığı etkinliklerde Çerkeslerle ilgili sarf ettiği “Çerkesler haramzade ve haramzade olmayanlar diye ikiye ayrılır” sözleri büyük tepki çekti.

TDK’ya göre Haramzade’nin “Piç” ve “Soysuz, ahlaksız kimse” diye iki farklı anlamı var.

Seçim gezisinde vatandaşa yaptığı ‘Nah’ videosuyla tüm Türkiye’de infial meydana getiren  AK Parti Bandırma Belediye Başkan Adayı Cemal Öztaylan, Çerkeslere yönelik sözleriyle yeni bir skandala daha imza attı.

Partilileriyle birlikte Bandırma’daki bir kamu kurumuna düzenlediği gezide, bir personelin telefonunun Çerkes müziği melodisi çalması üzerine Öztaylan’ın önce “Sen Çerkes misin?” diye sorduğu, ardından da herkesin içinde “Çerkesler haramzade ve haramzade olmayanlar diye ikiye ayrılır” dediği iddia edildi.

Her yerde Çerkeslere haramzade diyor

Öztaylan’ın seçim çalışmalarında karşılaştığı Kafkas kökenli vatandaşlara ve Bandırma Kuzey Kafkasya Kültür Derneği’nin düzenlediği dernek gecesinde de aynı sözleri tekrarlaması tepki çekti. Çerkes köyü olan Yeni Ziraatlı Muhtarı Murat Özhan’ın, Öztaylan’ın protokoldeki sözleri sonrası “Ben haramzade değilim” cevabı verdiği öğrenildi.

 

Ankara Çerkes Derneği : Şiddetle kınıyoruz !

Aday gösterildiği günden bugüne el hareketleri ve gaflarıyla Güney Marmaramızın incisi Bandırma’yı ülke gündemine kötü şekilde gösteren AKP Bandırma Belediye Başkan Adayı Cemal Öztaylan, bu sefer de hedefine Çerkes vatandaşlarımızı alarak haddini aştı.

Seçim çalışmaları esnasında Çerkes vatandaşlarımıza “Haramzade” diyerek hakarette bulunan Cemal Öztaylan’ı önce haddini bilmeye, sonrasında tüm Çerkes vatandaşlarımızdan özür dilemeye davet ediyorum!

Bizler, Türkiye Cumhuriyeti çatısı altında var olan kültürel değerlerimize saygı göstermeye devam edeceğiz. Ancak Öztaylan gibi hadsizlere de had bildirmekten çekinmeyeceğiz.262 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
adigebze I-II
Nükte!

KISSADAN HİSSE

-Moğollar Buhara’yı kuşattıklarında, uzun süre şehri teslim alamadılar. Cengiz Han Buhara halkına bir haber gönderdi: Silahlarını bırakıp bize teslim olanlar güven içinde olacaklar, ama bize direnenlere asla eman vermeyeceğiz.

-Müslümanlar İki gurup oldu: Bir gurup; asla teslim olmayalım, ölürsek şehit, kalırsak Gazi olur, Şeref’imizle yaşarız dediler. Öbür gurup ise; kan dökülmesine sebep olmayalım, sulh iyidir, hem silah, hem de sayı olarak onlardan azız, gücümüz onlara yetmez, dediler ve teslim oldular.

-Cengiz Han, silah bırakanlara; teslim olmayanlara karşı bize yardımcı olun, galib geldiğimizde şehrin yönetimini size bırakalım dedi. Böylece İki müslüman gurup savaşmaya başladılar. Moğollar’ın da yardımı ile, teslim olanlar galib geldi. Savaştan sonra Cengiz Han teslim olanların silahlarının alınmasını ve kafalarının kesilmesini emretti. Sonra meşhur sözünü söyledi: “Eğer güvenilir olsalardı, bizim için kardeşleri ile savaşmazlardı. Kardeşlerine bunu yapanlar, yarın da bize yapar.”

 

Site İçi Arama

 

Google Site

 

Üyelik Girişi