• https://www.facebook.com/%C3%87erkes-Haklari-Inisiyatifi-1720870914808523/
  • https://twitter.com/CerkesHaklari
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam94
Toplam Ziyaret999234
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.122732.2514
Euro34.784634.9240
Semerkew

ÖZTAYLAN’DAN AÇIKLAMA: ”ÇERKES KARDEŞLERİMİ ÜZMEK GİBİ BİR NİYETİM OLAMAZ”

   Bandırma Belediye Başkan adayı Cemal Öztaylan, yerel bir gazetede çıkan ve Çerkesleri hedef alan iddialarla ilgili düzenlediği basın toplantısında sert açıklamalarda bulundu.
   Öztaylan, iddiaların asılsız olduğunu belirterek, etrafında birçok Çerkes tanıdığı olduğunu ve onlara büyük saygı duyduğunu ifade etti. Öztaylan, “Eğer ki Çerkesler için kim benim aşağılayıcı bir kelime söylediğimi söylüyorsa Allah onun bin kere belasını versin. Haberi yazan da burada değil. Böyle gazetecilik olmaz. Hem duyduğun şeyi yazıyorsun, hem de söylediklerimi dinlemeye gelmiyorsun. Bu olayı 3 kuruşluk menfaat için Türkiye’nin dört bir yanına yayanları kınıyorum.” şeklinde konuştu.
   Ayrıca, kendisine yönelik tehditlerin olduğunu ve yasal süreci başlattığını belirten Öztaylan, “Bana çıkıp seni böyle vuracağız deselerdi o Çerkes kardeşlerimi üzmemek için aday bile olmazdım. Ben özü sözü bir, bugüne kadar namusuyla, şerefiyle yaşamış bir adamım. Bugün tehdit ettiler beni.” diyerek tepkisini dile getirdi. Öztaylan, siyasetin sevgiyle yapılması gerektiğini vurgulayarak, “Hiç kimsenin yavrusuyla evlatlarıyla kimseyi sınamaya kalkmayın. Ben bu memlekete Bandırma Belediye Başkan adayıyım. Size inat, iftiralara inat ben bu seçimi alacağım.” dedi.

   Bir de basın açıklaması yayınlayan Cemal Öztaylan şu ifadelerde bulundu:

   " Kuzey Kafkasya halklarının çok değerli kurumlarının ve her bir ferdinin bilgisine;
   Güzel ülkemizin Misakı Milli sınırlarını emperyalist devletlere karşı hiç çekinmeden yan yana, omuz omuza canını ortaya koyan, kanının son damlasına kadar savaşan, bu topraklar için şehit düşen atalarımızın ve bizlerin kader kardeşliğinin bozulmasından siyasi çıkar elde etmeyi hesaplayanları şiddetle kınadığımı bilmenizi isterim.
   Kaostan beslenen, sansasyon haberciliğini, yalanı ve iftirayı hiç çekinmeden, sormadan, araştırmadan yazan ve servis eden ayrıca ettiren kişileri de bir kez daha şiddetle kınıyorum. Bilmenizi isterim ki hukuki yollarla da hakkımı aramak için gerekli mercilere şikâyetlerimi yapmış bulunmaktayım. Şunu özellikle belirtmek isterim ki; iftira ve yalanlara dayandırdıkları yazıları okumak beni de ziyadesiyle üzmüştür.
   Çünkü mavi gök kubbede gururla dalgalanan ay yıldızlı şanlı bayrağımız al rengini atalarımızın yani aziz şehitlerimizin kanından almıştır. Bizler kader kardeşliğinin yanında kan kardeşiyiz. Ben böyle inanıyor ve böyle yaşıyorum. Dolayısıyla atalarımızın Misakı Milli sınırlarını çizdiği bu güzel ülkede, aynı al bayrağın altında, aynı topraklardan beslenerek kardeşçe, barış ve huzur içinde yaşıyor olmamız da hepimizin inandığı saygı duyduğu kader kardeşliğimizdir. Böyle aşağılık bir siyasi karalamaya adımın karıştırılarak tarafıma yapılan suçlamaları şiddetle red ettiğimi tüm Kuzey Kafkasya halklarının yani siz değerli kardeşlerimin bilmesini canı gönülden istiyorum.
  Şahsıma yapılan bu karalama kampanyasını düzenleyenleri öncelikle Vüce Rabbime havale ediyorum. Siz değerli Kuzey Kafkasya halklarının her bir bireyinden böylesi aşağılık bir komployla sizleri de taraf yaparak gönlünüzü incittikleri, üzdükleri için ayrıca da çok üzgünüm. Bilseydim ki; bana bu şekilde bir komplo kurulacak tüm samimiyetimle söylüyorum Bandırma Belediye Başkan Adayı olmazdım. Ne kadar üzülmüş olduğumu ifade edecek kelime bulmakta zorlandığımı bilmenizi de isterim.
  Kuzey Kafkasya halklarının asaletlerini ve herkes tarafından hayranlık uyandıran kültürlerini aile üyelerimden, dostlarımdan, arkadaşlarımdan hatta meclis üyelerimden yakinen biliyorum. Elbette hukuki mücadelemi de sonuna kadar vereceğim. Değerli kardeşlerim bilmenizi isterim ki; sizlerin üzüntüsünü de yüreğimden hissediyorum.
   Mehmet Cemal Öztaylan Bandırma Belediye Başkan Adayı "


223 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
adigebze I-II
Nükte!

KISSADAN HİSSE

-Moğollar Buhara’yı kuşattıklarında, uzun süre şehri teslim alamadılar. Cengiz Han Buhara halkına bir haber gönderdi: Silahlarını bırakıp bize teslim olanlar güven içinde olacaklar, ama bize direnenlere asla eman vermeyeceğiz.

-Müslümanlar İki gurup oldu: Bir gurup; asla teslim olmayalım, ölürsek şehit, kalırsak Gazi olur, Şeref’imizle yaşarız dediler. Öbür gurup ise; kan dökülmesine sebep olmayalım, sulh iyidir, hem silah, hem de sayı olarak onlardan azız, gücümüz onlara yetmez, dediler ve teslim oldular.

-Cengiz Han, silah bırakanlara; teslim olmayanlara karşı bize yardımcı olun, galib geldiğimizde şehrin yönetimini size bırakalım dedi. Böylece İki müslüman gurup savaşmaya başladılar. Moğollar’ın da yardımı ile, teslim olanlar galib geldi. Savaştan sonra Cengiz Han teslim olanların silahlarının alınmasını ve kafalarının kesilmesini emretti. Sonra meşhur sözünü söyledi: “Eğer güvenilir olsalardı, bizim için kardeşleri ile savaşmazlardı. Kardeşlerine bunu yapanlar, yarın da bize yapar.”

 

Site İçi Arama

 

Google Site

 

Üyelik Girişi