• https://www.facebook.com/%C3%87erkes-Haklari-Inisiyatifi-1720870914808523/
  • https://twitter.com/CerkesHaklari
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi18
Bugün Toplam80
Toplam Ziyaret999220
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.122732.2514
Euro34.784634.9240
Semerkew

ÇDP, İSTANBUL’DA BELEDİYE BAŞKANLIĞI İÇİN BAĞIMSIZ ADAY İSHAK AKBAY’I DESTEKLEYECEK

Çoğulcu Demokrasi Partisi 31 Mart 2024 Mahalli Seçimlerinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için bağımsız aday İshak Akbay’ı destekleyeceğini açıkladı.

Parti Meclisi’nin kararı şu şekilde açıklandı:

          İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYIMIZ…

          31 Mart 2024 Tarihinde yapılacak olan yerel yönetimler seçimlerinde İBB Başkanlığına aday gösterilip gösterilmemesi konusunu değerlendiren parti meclisimizin, konunun STK’larımızın yönetimleri ve toplumumuzla da istişare edilmesinin uygun olacağı yönünde almış olduğu karar doğrultusunda, 04 Kasım 2023 tarihinde İstanbul’da geniş katılımlı bir istişare toplantısı yapılmıştır. Bu toplantıya İki federasyonumuzun başkanları, İstanbul’daki derneklerimizin büyük bir kısmının başkanları ve/veya temsilcileri, toplumsal sorunlarımıza duyarlı çok sayıda hemşehrimiz katılmıştır. Yaklaşık dört saat süren istişare toplantısında, farklı fikirler olsa da İBB Başkanlığına aday gösterilmesinin doğru olacağı görüşü ağırlık kazanmıştır.

Partimiz kurulduğu 2014 yılından hemen sonra, 2015 yılında dokuz bağımsız adayla yedi bölgeden genel seçimlere ve 2019 yılında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimine katılarak, kararlılıkla, siyasi bir güç ve varlık ortaya koymanın ne kadar önemli olduğuna dikkatleri çekmiştir. Daha sonra yaşanan gelişmeler ve  04 Kasım 2023 tarihinde yapılan istişare toplantısı bu konunun toplumumuzda karşılık bulduğunu gösteriyor.

          Toplantının akabinde, toplantıda kabul gören önerimiz doğrultusunda, İBB Başkan adayını belirlemek ve seçim çalışmalarını parti meclisimizle birlikte yürütmek üzere, bir kısım parti meclisi üyemiz ile çoğunluğu istişare toplantısına katılanlardan oluşan 20 kişilik bir seçim çalışma grubu kurulmuştur.

          Kısa süre içinde çalışmaya başlayan seçim çalışma grubu, toplumsal sorunlarımıza duyarlılığıyla tanınan, toplumumuzun her kesimiyle iyi ilişkileri olan, toplum tarafından sevilen kişiliğiyle Sn.İshak AKBAY’ın 31 Mart 2024 Tarihinde yapılacak olan seçimde partimizin İBB Başkan adayı gösterilmesinin uygun olacağına karar vermiştir. Bu karar doğrultusunda kendisine teklif götürülen İshak AKBAY bunu bir görev olarak görüp adaylığı kabul etmiştir.

          Değerli kardeşimiz İshak AKBAY 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak seçime Çoğulcu Demokrasi Partisi bağımsız İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak katılacaktır.

          Adaylığın kesinleşmesinden sonra, STK’larımızın büyük bir kısmı ziyaret edilerek 04 Kasım 2024 tarihli istişare toplantısından sonraki gelişmeler hakkında bilgilendirme toplantıları yapılmıştır. Önümüzdeki süreçte de benzer toplantılara devam edilecektir.

          İshak AKBAY’ın İBBB Adaylığı 11 Ocak 2024 Perşembe günü, saat 12:00’de, Beşiktaş/Kabataş İskelesi’nde bulunan Miray İstanbul Gemisi’nde, basının davet edileceği bir basın açıklaması toplantısı ile kamuoyuna açıklanacaktır. Basın açıklamasına tüm halkımız davetlidir.

ÇOĞULCU DEMOKRASİ PARTİSİ

İSHAK AKBAY KİMDİR?

1978 Yılında Kayseri/Pınarbaşı, Taşoluk (Hapaṩ’ey) Köyünde dünyaya gelmiştir. Akey (Anne tarafından Karden) sülalesindendir.

İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü mezunudur.

1995 yılında radyo programı sunuculuğu ile başlayan meslek hayatı, Televizyon, Sahne, dijital platformlar, eventler ve her türlü organizasyonda profesyonel sunucu olarak devam etmektedir. Diğer yandan ana dilinde söylediği şarkılar ile ses sanatçısı olarak da sanat hayatını aktif olarak sürdürmektedir. İki kere farklı kurumlardan yılın sunucusu ödülünü almıştır. TEMA Vakfı üyesi aktif bir çevrecidir.

Anadilini geliştirmek için bir süre Kaberdey Balkar Cumhuriyetinde bulunmuş ve dil eğitimi almıştır.

TRT’nin değerli hocalarından sunuculuk ve spikerlik eğitiminin yanı sıra diksiyon, beden dili, dublaj eğitimleri de almıştır.

Geçmişte, Beylikdüzü Belediyesi’nde Yusuf Uzun ve Ekrem İmamoğlu’nun belediye başkanlığı dönemlerinde üç yıl boyunca belediyenin kadrosunda, belediyenin organizasyonlarını sunma görevini yürütmüştür.

Mankenlik ve dizi oyunculuğu gibi, sahne ve sanatın farklı dallarıyla iştigal etmiştir. Çerkesce ve Türkçe yayınlanmış profesyonel bir albümü ve iki klibi bulunmaktadır. Türkçeyi ve Anadili Çerkesceyi iyi derecede, İngilizceyi orta seviyede konuşabilmektedir. Halen aktif olarak, son altı yıldır Türkiye’nin tek cruise gemisinin entertainment departmanında sunucu olarak çalışmaktadır.355 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
adigebze I-II
Nükte!

KISSADAN HİSSE

-Moğollar Buhara’yı kuşattıklarında, uzun süre şehri teslim alamadılar. Cengiz Han Buhara halkına bir haber gönderdi: Silahlarını bırakıp bize teslim olanlar güven içinde olacaklar, ama bize direnenlere asla eman vermeyeceğiz.

-Müslümanlar İki gurup oldu: Bir gurup; asla teslim olmayalım, ölürsek şehit, kalırsak Gazi olur, Şeref’imizle yaşarız dediler. Öbür gurup ise; kan dökülmesine sebep olmayalım, sulh iyidir, hem silah, hem de sayı olarak onlardan azız, gücümüz onlara yetmez, dediler ve teslim oldular.

-Cengiz Han, silah bırakanlara; teslim olmayanlara karşı bize yardımcı olun, galib geldiğimizde şehrin yönetimini size bırakalım dedi. Böylece İki müslüman gurup savaşmaya başladılar. Moğollar’ın da yardımı ile, teslim olanlar galib geldi. Savaştan sonra Cengiz Han teslim olanların silahlarının alınmasını ve kafalarının kesilmesini emretti. Sonra meşhur sözünü söyledi: “Eğer güvenilir olsalardı, bizim için kardeşleri ile savaşmazlardı. Kardeşlerine bunu yapanlar, yarın da bize yapar.”

 

Site İçi Arama

 

Google Site

 

Üyelik Girişi