• https://www.facebook.com/%C3%87erkes-Haklari-Inisiyatifi-1720870914808523/
  • https://twitter.com/CerkesHaklari
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam92
Toplam Ziyaret613520
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.87655.9000
Euro6.52106.5471
Semerkew
Balkar Selçuk
selcuk@ozgurcerkes.com
Bugün Ben Mutlu Bir İnsanım!
02/06/2015

Bundan üç yıl önce Kayseri'de Çerkes hakları için, TRT Çerkes yayını için miting yapmaya, taleplerimizi hükümete duyurmaya karar verip yola çıktığımızda sadece 7 kişiydik. Zorluklar yaşadık, çoğu zaman kendimizi insanlarımıza istediğimiz gibi anlatamadığımız anlar da oldu. Yalnız olmanın ne demek olduğunu, derdini anlatıp cevap alamamanın, kapıların yüze kapanmasının ne olduğunu yaşayarak gördük. Ama biz halkımıza, Çerkes halkına hep güvendik. Ve sonunda Kayseri Çerkesleri de miting günü alana gelerek bizi yalnız bırakmadı. Hayatımın en güzel günlerinden birisiydi o gün.

Çok geçmedi aradan, şimdi bizler Çerkesler olarak genel seçimlere kendi adaylarımızla girebilme iradesini ortaya koyduk. Kendi siyasal partimiz var. 7 Haziran genel seçimlerine Kayseri, Bursa, Ankara, Samsun, Eskişehir, Düzce ve İstanbul'da kendi adaylarımızla giriyoruz.

Ne mutlu bize.

Keşke Çerkes halkının yoğun olarak yaşadığı diğer illerden de adaylarımız olabilseydi. Ama o da olacak yakında. Buna eminim.

Bu adı geçen illerde adaylarımızın Çerkes halkı tarafından benimsendiğini görmek beni herşeyden çok mutlu ediyor.

Bir çok derneğin ve bir çok STK'nın ve halkımızın adaylarımızın yanında durduğunu görmek güzel şey doğrusu.

Çok şey yazdık, çok şeyi tartıştık. İnatlaştığımız sert retoriklerle konuları tahlil ettiğimiz zamanlar oldu. Şahsen ben tüm bu süreçte hep böylesi günleri görmeyi umut ettim.

Derneklerin koordineli çalıştığını, halkımızın köylerde, kasabalarda kent merkezlerinde gülen yüzleriyle adaylarımızın etrafında kenetlendiğini görmek çok güzel.

Eksiklerimiz çok belki. Öyle beş başı mamur bir bütçemiz yok belki… Hem partimiz, hem adaylarımız, özveriyle, kıt kaynaklarla çalışıyor belki. Bir medyamız yok henüz… Ne bileyim, Çerkes burjuvazisi elini taşın altına koymadı belki. Ama bunlar da aşılacak zamanla.

Yazacak çok şey var, daha yolun başındayız belki.

Ama olsun.

Sosyal medyada paylaşılan resimleri gördükçe insanın içi umut doluyor.

Ve bugün ben mutlu bir insanım. Çünkü Çerkes halkının kendisine, kendi davasına kendi kaderine, kendi geleceğine sahip çıktığını görmek güzel bir şey.

Yaşasın Çerkes halkı

Yaşasın ÇDP.2024 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

Нарт Лъэпщ и Нэгъуджэр Лъэпщ и Тепщэгъуэмрэ и Гъуэгуанэмрэ - II - 17/12/2016
уэ 1уэхур нахри гъэщ1эгъуэн зыщ1ыр Азтэкхэми Маяхэми ямейуэ, гъэ мин аджэ ипэ ящ1ауэ, ауэ зыщ1ари дымыщ1э мывэ гуэрхэм ящ1ы1уми Кецалкоатл и сурэтыр къагъуэтахэщ, ахэми нэгъуджэ 1улъу ик1ий жьак1э тету. Нэгъуджэр уеблэмэ оптикым и щ1эныгъэр пасэ лъэх
Нарт Лъэпщ и Тепщэгъуэмрэ и Гъуэгуанэмрэ - I - 01/12/2016
Гъэщ1эгъуэнращи нобэ къасыху Кассит-Урарту-Хьаттихэм я Тещупк1э зэджэ тхьэпэлъытэр ди Нарт Сосрыкъуэу щытам зыми гу лъитакъым. Касситхэм Тещуп псалъэм крагъэк1ир Жьыбгъэ Кьезгъэпщэ жи1у аращ.
УСЭНШЭУ ДЫКЪАНЭМЭ! - 09/10/2016
Ди хэку дахэр, си уорейда ПщIэ имыIэу дгъэкIуэдай, ДызгъэкIуэдам, си уорейда КIуэдыкIейри къыхукIуэ.
Heredot Cevdet, Recep Tayip Erdoğan ve Ahmet Duvutoğlu! - 22/05/2015
Cumhurbaşkanımız Putin'in Ermeni Soykırımını resmen tanıyor olmasına, “Putin'e darıldım!” diyerek karşılık vermişti. Demek ki cidden çok darılmış olacak ki daha kendisine gelememiş.
Gerekeni Gerektiği Zaman Yapmak; Ya da Labedeslerin Kaderi! - 12/05/2015
2015 Genel seçimlerine 25 gün falan kaldı. Bahaneler ve gerçekler arasındaki birçok Çerkes bu seçimde ÇDP’nin bağımsız Çerkes adaylarını mı destekleyecek; yoksa en rasyonal bahanenin arkasına mı saklanacak.
Uzunyayla'nın Son Klasik Kuşağı Hareketleniyor - 01/05/2015
Kendi kişisel kurtuluşunu elde etmekle yetinmeyen, halkına geri dönen bir kuşak bu kuşak. Köy köy gezen, kendi insanına şehirlerde kasabalarda ve ilçelerde ulaşmaya çalışan bu insanlar birlikte başarabilmenin imkanlarını arıyorlar.
Kronik bir Aydın Hastalığı Olarak : Sözlük ve Alfabe -I- - 26/04/2015
Sözlük ve alfabe hazırlamak ve bunun üzerinden kendini gerçekleştirmek Tanzimat döneminden kalma bir aydın saplantısıdır
Boyunun Ölçüsünü Vermekten Korkmak! - 20/04/2015
Orta yere çıkmak, boyunun ölçüsünü vermek ve alınan ölçüyü de bilmek zorunda olduğumuz bir yerdeyiz artık. Yani artık eskisi gibi iktidar ya da muhalefet partisinde es kazara bir iki Çerkes milletvekili var diye bu işten sıyrılmak mümkün değil.
Kurban Olduğum Allah Veriyor Verdikçe! - 11/04/2015
Şimdi Çerkes halkı, AKP'nin ya da başka bir partinin kendilerini umursamadığını anladığına göre, bir manileri yoksa bundan sonra sık sık çaylarını içmeye gideceğiz.
 Devamı
ÇOĞULCU TV
adigebze I-II
Nükte!


ANDIMIZ

Andımız, Danıştay 8. Daire'nin kararıyla okullara tekrar dönüyormuş. 
Küçücük çocuklara sabah içtiması yapıp and okutmak zaten başlıbaşına bir sorun da; ırkçı bir içeriğin tüm topluma dayatılması daha büyük bir sorun. 
İlla okunacaksa Çerkeslerin gerçekliğine uyan format şudur: 

Çerkesim, doğruyum, çalışkanım,

İlkem: küçüklerimi korumak, büyüklerimi saymak, yurdumu, yurttaşlarımı özümden çok sevmektir.

Ülküm: yükselmek, ileri gitmektir.

Yücelttiğim tüm değerler adına,

Halkımın ve insanlığın hayrına bir yolda yürüyeceğime ant içerim.

Varlığım adalet ve özgürlük mücadelesine armağan olsun.

Ne mutlu bu yolda gidenlere!

Site İçi Arama

 

Google Site

 

Üyelik Girişi