• https://www.facebook.com/%C3%87erkes-Haklari-Inisiyatifi-1720870914808523/
  • https://twitter.com/CerkesHaklari
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi5
Bugün Toplam390
Toplam Ziyaret1001567
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.164932.2938
Euro34.893535.0333
Semerkew
Erol Kılıç Kutelia
erolkutalia@hotmail.com
Şu Çifte Standartlar
14/04/2015

- Ben; önce insanım. İnsan olmam nedeniyle benim doğal ve devir edilemez insan haklarım var.

- Ben; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyım, her vatandaş gibi benim de bir takım vatandaşlık haklarım var.

-Ben; yirmibirinci yüzyılda yaşıyorum. Bu çağa uygun demokratik haklarım var.

Haklarım var ama çifte standartlar yüzünden bu haklarımı kullanamıyorum; hatta nankör, bölücü hain damgasını yiyorum.

- Seyahat hürriyeti; en doğal insan haklarından biridir. Türkiye’den hareketle ata vatanım Abhazya'ya niçin direkt gidemiyorum?

Abhazya'ya kraldan fazla kralcı bir davranışla ambargo uygulamak çifte standart değil de nedir?

Kafkas Halklarının büyük çoğunluğu ile Türkiye Cumhuriyeti yasalarına uygun ilk defa Türkiye'de yaşayan tüm halkları, tüm dilleri, tüm kültürleri kucaklayacak ÇOĞULCU DEMOKRASİ PARTİSİ kuruldu. Ben de istenen yasal özellikleri taşıdığımdan kurucular kurulunda yer aldım.

Kıyametler koptu en büyük kıyameti de yıllarca Kemalist ve Ulusalcı morfine alışmış Çerkesler kopardı.

Efendim, Çerkeslerin partisi olur muymuş?

Olur, hem de çok güzel olur, geç bile kalındı. Artık yeni bir dünya, yeni bir Türkiye var. Bu yeni Türkiye’de Çerkesler kendi kimlikleri ile siyasetin içinde yer alacaklar ve alınan siyasi kararlara ortak olacaklar.

Kosova Cumhuriyeti’nde yaşayan Türklerin üç siyasi partisi var.

- Kosova Demokratik Türk Partisi

- Kosova Türk Adalet Partisi

- Kosova Türk Birliği Partisi

Makedonya Cumhuriyeti’nde yaşayan Türklerin iki siyasi partisi var

- Türk Hareket Partisi

- Türk Milli Birlik Hareketi

Bulgaristan'da yaşayan Türklerin iki siyasi partisi var

- Hak ve Özgürlükler Hareketi

- Hürriyet ve Şeref Halk Partisi

Yunanistan'da yaşayan Türklerin, Dostluk Eşitlik Barış Partisi var.

Kosova, Makedonya, Bulgaristan, Yunanistan’da yaşayan Türklerin siyasi partileri varsa, Türkiye’de yaşayan Çerkeslerin ve yok kabul edilen halkların, dillerin, kültürlerin siyasi partileri niçin olmasın?

Kosova, Makedonya, Bulgaristan, Yunanistan'da Türk partilerini kuranları tebrik edip alkışlayacaksın, bu partilerin propagandalarına destek vereceksin, Türkiye’de Türk kanunları ile çoğunluk Çerkeslerin kurduğu  ÇOĞULCU DEMOKRASİ PARTİSİ  kurucularını nankör, bölücü, hain ilan edeceksin.

Bu ülkelerdeki seçimlerle ilgili Türkiye’de seçim sandığı kurulmasına ''EVET'' diyeceksin ama sıra Abhazya Cumhuriyetine gelince ''HAYIR'' deyip mani olmaya çalışacaksın.

Bu çağda dünyanın hangi demokratik ülkesinde  % 10 seçim barajı var. Ben oyumu ''A'' partisine veriyorum baraj tuzağı ile vermiş olduğum oy ''B'' partisine gidiyor.

Yaşadığım ve vatandaşı olmakla iftihar ettiğim Türkiye Cumhuriyeti’nde % 10 seçim barajı benim demokratik haklarıma ve demokratik tercihime mani oluyor.

Bugün Türkiye'de on bir siyasi parti 2015 Haziran ayında yapılacak genel seçimlere katılmıyor. Katılamama nedeni de çifte standartlar değil mi?

Ben, sen, o, biz, siz, onlar yani hepimiz bedeli ne olursa olsun çifte standartlara  ''HAYIR'' demeliyiz.

TBMM'nde birkaç siyasi partiye hazine yardımı yapacaksın, diğerlerine yapmayacaksın.

Basın İlan Kurumu ile veya kamu kurum ve kuruluşlarına reklam verin emri ile ''SES''in olan satılmış medyayı besleyecek, diğer partilerin sesini kısacaksın.

...ve sonrada eşitlik ve demokrasiden bahsedeceksin.

Şu çifte standartlar yok mu?

İnsanı;

- İnsan olmaktan

- Vatandaş olmaktan

- Demokrasiden

malesef soğutuyor.1983 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

ABHAZYA’DA APARTMAN YASASINA ALTERNATİF DEVRE MÜLK YASASI OLABİLİR Mİ? - 09/08/2023
‘’Apartman Yasası’’ teklifine alternatif olarak Abhazya’da ‘’Devre Mülk’’ Yasası çıkartılabilirse, Abhazya’nın hassas olan demografik dengesine zarar vermeyeceği gibi, demografik yapısına süreç içinde olumlu katkısı olabilir.
3. ULUSLARASI ÇERKES KONFERANSI’NIN ARDINDAN… - 06/07/2022
Kafkas Dernekleri Federasyonu, Çerkes Dernekleri Federasyonu, Abhaz Dernekleri Federasyonu, Birleşik Kafkasya Dernekleri Federasyonu bir araya gelip, konu birliği, eylem birliği, takvim birliği için bir konfederasyon oluşturmalıdırlar.
SOSYAL MEDYA VE KUZEY KAFKAS HALKLARI - 16/01/2022
Sosyal medya günümüzde sadece bir iletişim aracı değil aynı zamanda bir sosyal baskı aracıdır. Bunun yanında kamuoyu oluşturma özelliği vardır.
GÖRDÜKLERİMİZ DUYDUKLARIMIZ YAŞADIKLARIMIZ - 15/12/2021
Bu ülkede zaman zaman milliyetçilik adı altında ırkçılık yapıldığını da gördük ve görüyoruz.
DÜĞÜNLERİMİZ SİLAH ATILAN POLİGON DEĞİLDİR! - 26/08/2021
Köy düğünlerinde silah atan magandalar artık kentlere de ulaşmış bulunmakta, hergün yeni bir yaralanma, ölüm haberi almaktayız.
AFGANİSTAN’DA ÖLEN ABHAZLAR VE MEGRELLER - 17/08/2021
Gürcistan çok dilli, çok kültürlü, çok inançlı bir ülke olmasına rağmen Kartvel kozunu sürekli oynayıp, homojen bir Gürcistan yaratma, diğer halkları pasifize etme peşinde.
DİASPORALARIN GÜCÜ - 01/05/2021
Abhazya'nın özgürlük ve bağımsızlık savaşında Türkiye diasporasında yaşayan 5 milyondan fazla Kuzey Kafkasyalı birlik ve beraberlik içinde hareket ettiler.
SUNİ DEVLET SINIRLARI SAVAŞ DAVETİYESİ DEĞİL Mİ? - 10/10/2020
Pergel ve cetvelle ülkelere suni sınırlar çizen emperyal devletlerin faşist yöneticileri, günümüz demokrasi ve insan hakları anlayışına göre savaş suçlusudur.
ABAZA KİMLİĞİ - ABAZALAR / ABHAZLAR: TEK MİLLET, ÜÇ DİYALEKT, İKİ AYRI ALFABE - 06/08/2020
Habze ve Apsuara’da kadınlar için söylenen bazı yaklaşımlar şöyledir. - Kadın evin kan damarıdır. - Evi ev, akrabayı akraba yapan kadındır. - Kadının olduğu yerde bıçak çekilmez
 Devamı
adigebze I-II
Nükte!

KISSADAN HİSSE

-Moğollar Buhara’yı kuşattıklarında, uzun süre şehri teslim alamadılar. Cengiz Han Buhara halkına bir haber gönderdi: Silahlarını bırakıp bize teslim olanlar güven içinde olacaklar, ama bize direnenlere asla eman vermeyeceğiz.

-Müslümanlar İki gurup oldu: Bir gurup; asla teslim olmayalım, ölürsek şehit, kalırsak Gazi olur, Şeref’imizle yaşarız dediler. Öbür gurup ise; kan dökülmesine sebep olmayalım, sulh iyidir, hem silah, hem de sayı olarak onlardan azız, gücümüz onlara yetmez, dediler ve teslim oldular.

-Cengiz Han, silah bırakanlara; teslim olmayanlara karşı bize yardımcı olun, galib geldiğimizde şehrin yönetimini size bırakalım dedi. Böylece İki müslüman gurup savaşmaya başladılar. Moğollar’ın da yardımı ile, teslim olanlar galib geldi. Savaştan sonra Cengiz Han teslim olanların silahlarının alınmasını ve kafalarının kesilmesini emretti. Sonra meşhur sözünü söyledi: “Eğer güvenilir olsalardı, bizim için kardeşleri ile savaşmazlardı. Kardeşlerine bunu yapanlar, yarın da bize yapar.”

 

Site İçi Arama

 

Google Site

 

Üyelik Girişi