• https://www.facebook.com/%C3%87erkes-Haklari-Inisiyatifi-1720870914808523/
  • https://twitter.com/CerkesHaklari
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi14
Bugün Toplam81
Toplam Ziyaret999221
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.122732.2514
Euro34.784634.9240
Semerkew
Balkar Selçuk
selcuk@ozgurcerkes.com
Gezi Ruhu Karşı Devrimcidir, Gericidir, Barbardır…
03/07/2013

“Her yer ODTÜ, her yer direniş!”, “Her yer Taksim, her yer direniş” derken, iş şimdi “Her yer Taksim, her yer Lice”ye geldi. Yakında her yer her yerde olacak bu gidişle.

6 aylık barış süreci bile bu ülkenin Kemalist faşistlerine, Kürtçü faşistlerine çok geldi. Şimdi iki tarafta AKP’den hiçbir şekilde daha az faşist olmadığı halde, bizden, Başbakan’ın diktatör, AKP yönetiminin ise faşist olduğuna inanmamızı istiyor.

Herkes her türlü saldırıyı yapacak ama tüm eylemleri “demokratik” olacak. Taş, molotof, bilye, sapan artık Allah ne verdiyse kent merkezleri ve karakollar işgal edilecek, kan akması için kimse himmetini eksik etmeyecek, sonra da bize dönüp hiç utanmadan ve sıkılmadan “Ama Başbakan da çok diktatör değil mi kardeş?!” diye göz kırpıştıracak.

Aslında her şey daha yeni başlıyor.

Kitleler sokağa döküldükçe başkalarının kurduğu oyunlarda oyuncak olanlar, bağlantılar, para akışları, emirler, niyetler her şey ama her şey ayan beyan ortaya dökülecek. Kimlerin ne karın ağrısı varsa hangi sanatçılar ne kadar “kaygılıysa” anlaşılacak.

Sol’un işporta malı ne kadar terör örgütü varsa yine kente işgale ve yağmaya inecek. Entel, Kemalist ve darbeci eski kuşak ağabeyleri onlara güzellemeler yapacak, kol kola girip devrim marşları okunacak; cam, çerçeve,  parti binası ne denk gelirse yakılacak. Polisin her müdahalesinden sonra kanal kanal salya sümük ağlanacak.

90 kuşağı bebelerin tanımlanamayan erkeksi ve bohem duruşlarına methiyeler dizilecek, “Ay çok okumuş çocuklar şekerim baksana ne güzel espriler yapıyorlar!” diye hayranlıklar dile getirilecek.

“Madem ki Ortadoğuluyuz, bizdeki  diktatör de Erdoğan’dır” diyen kaleme sarılacak.

Başbakanlık su yoluna çevrilecek ama bu kimseyi kesmeyecek.

Valiyle sabahlara kadar çene çalınacak ama yetmeyecek.

Gene de görüşmeden penguen taklidi yapılarak çıkılacak..

Aman ne yaratıcı…

Her neyse…

Herkes kurtlarını döktüğüne ve ne derdi varsa eksiksiz anlattığına göre artık Başbakana faşist diktatör demekten vazgeçsinler de işimize bakalım.

Peki tamam Başbakan’ın üslubu fazlaca masgülen, onu anladık da tam olarak 2002’den bu yana hangi hak ve özgürlüklerin kısıtlandığını bize de anlatsanız da bizde öğrensek, fikrimiz olsa. 2002’de neyi yapabiliyordunuz, bugün neleri yapamıyorsunuz?

Kemalist Sağ’a kaydı dediğiniz AKP askeri darbelere gerekçe yapılan 35. maddeyi daha geçen hafta kaldırabildi.

Ama bunlar yetmez tabi.

Bu Gezi kalkışmasının birinci derecede sorumlusu Başbakan’dır. Ancak üslubundaki kabalıktan ya da Gezi gençliğine taviz vermemesinden dolayı değil, Ergenekon’un sonunu getirmediği için. Meşhur Dolmabahçe Görüşmesi’nden sonra Ergenekon’un peşini bırakıp süreci sulandırdığı için. 1 numarayı 2 numarayı yakalamadığı için. Ekonomideki sivil Ergenekoncularla hesaplaşmadığı için.

 

Gezi Ruhu Karşı Devrimcidir, Gericidir ve Barbardır

Kendinizi demokrat ya da özgürlükçü sanabilirsiniz ama Erdoğan’dan daha kaba, daha küfürbazsınız. Yağmacı ve barbarsınız. Tüm Türkiye sizin 1 ay boyunca İstanbul’un Ankara’nın orta yerinde ne barbarlıklar yaptığınızı gördü. Sizler tarz-ı hayatınızın faşistlerisiniz.

Hükümet kırk kere “mesaj alındı” dedi ama sizi kesmedi bu. Siz kelle almak derdindeydiniz, zoru görünce ağlamanız bundan.

Kemalist faşizme omuz verdiğiniz ya da kiralık sol terör örgütleriyle poz verdiğiniz için değil, düpedüz karşı devrimci bir kalkışma içerisinde yer aldığınız için sizinle aramıza mesafe koyuyoruz.

Başbakan Kürt açılımını ve Alevi açılımını başlattığı için mi faşist ve diktatör oluyor?

Tamam, ilk gün Gezi’ye çıkan Y kuşağını çok sevdiniz ama sonrasında sizden Gezi’yi çalanlara da bir mesafe koyun artık. Y kuşağını da sosyologlar sevsin. Ama biz 68 kuşağının yıllarca ve yıllarca nasıl ağladığını, başarısızlıklarını nasıl mistifike ettiklerini gördük. Şimdi bir 50 yıl da Gezi başarısızlığı üzerine yazılacakları mı okuyalım? Bize de yazık, bu ülkeye de yazık.

Türkiye’nin ve bölgenin hiçbir sorununda kılı bile kıpırdamayan “Kaygılı” sanatçı yığınlarının ağız birliğiyle gezi üzerinden duyarlı entelektüel pozlarıyla gazetelere ilanlar vermesini neye yoralım?

 

Cizre’de Ergen Kürt Gençlerin Yaptığı’nı AK Partililer ya da Ülkücüler Yapsaydı Ortalığı Toza Dumana Bulardınız!

Cizre’de ergen Kürt gençlerinin “süreç öyle değil, böyle sabote edilir!” yollu kovboyculuklarına sesiniz çıkmadı. Ama Lice’ye hemen atladınız. Atlarsınız tabii, size ölüm ve kan lazım. Hükümeti sıkıştırmaya yarayacaksa “birkaç yumurta kırılmadan omlet olmaz!” politikasına yattınız hemen.

Lice’de yaşanan cinayetleri hepimiz üzüntüyle ve yüreğimiz ağzımızda izledik. Katiller bulunsun ve cezalandırılsın, ancak köylüleri serhildana çağıran karakolları molotoflu-taşlı ablukaya aldıran PKK-KCK uyanıklığı da lanetlensin. Bir protesto da uyuşturucu baronlarına isteriz; vaktiniz olursa tabii.

İçinde faşist ya da diktatör kelimesinin geçmediği iki cümle kurun bir zahmet. Bir de şu oryantalist sol jargonu bırakın artık.

Gezinin sosyolojisini burnumuzun dibine kadar soktunuz, iyi güzel de, siz de biraz AKP ve tabanına dair sosyolojilere çalışın. Orada ne var biliyor musunuz? Sandık ve demokrasi.

Taksimden binlerce Jan Dark ve binlerce Spartaküs geçirmiş gibi bir haliniz var. Ama AKP sosyolojisi sizi ilk seçimde yine sandığa gömecek, haberiniz olsun. Çok istiyorsanız AKP bir de Kemalist ve Terörist Sol açılımı yapsın ama artık şu yeniden celp altına alınan DHKP-C‘nin malzemesi olmayın artık.

Bir de BDP’nin Taksim’de ne işi var? Onu da yazın bari. Gerçi Sırrı Süreyya’ya her yer Taksim onu anladık da, gerisini anlamadık. Karşı devrimi oyun kuruculardan almak ve meydanı Kemalistlere bırakmamak için mi oradaydılar.

Sabaha kadar yazıp alt alta sıralayabiliriz ancak işin doğrusu şu: Artık deniz bitti ve kara göründü…

31 Mayıs Karşı devrimini planlayanlar ve uygulayanlar “Yanlış Teli Kestiler!”3115 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

Нарт Лъэпщ и Нэгъуджэр Лъэпщ и Тепщэгъуэмрэ и Гъуэгуанэмрэ - II - 17/12/2016
уэ 1уэхур нахри гъэщ1эгъуэн зыщ1ыр Азтэкхэми Маяхэми ямейуэ, гъэ мин аджэ ипэ ящ1ауэ, ауэ зыщ1ари дымыщ1э мывэ гуэрхэм ящ1ы1уми Кецалкоатл и сурэтыр къагъуэтахэщ, ахэми нэгъуджэ 1улъу ик1ий жьак1э тету. Нэгъуджэр уеблэмэ оптикым и щ1эныгъэр пасэ лъэх
Нарт Лъэпщ и Тепщэгъуэмрэ и Гъуэгуанэмрэ - I - 01/12/2016
Гъэщ1эгъуэнращи нобэ къасыху Кассит-Урарту-Хьаттихэм я Тещупк1э зэджэ тхьэпэлъытэр ди Нарт Сосрыкъуэу щытам зыми гу лъитакъым. Касситхэм Тещуп псалъэм крагъэк1ир Жьыбгъэ Кьезгъэпщэ жи1у аращ.
УСЭНШЭУ ДЫКЪАНЭМЭ! - 09/10/2016
Ди хэку дахэр, си уорейда ПщIэ имыIэу дгъэкIуэдай, ДызгъэкIуэдам, си уорейда КIуэдыкIейри къыхукIуэ.
Bugün Ben Mutlu Bir İnsanım! - 02/06/2015
Keşke Çerkes halkının yoğun olarak yaşadığı diğer illerden de adaylarımız olabilseydi. Ama o da olacak yakında. Buna eminim. Bu adı geçen illerde adaylarımızın Çerkes halkı tarafından benimsendiğini görmek beni herşeyden çok mutlu ediyor.
Heredot Cevdet, Recep Tayip Erdoğan ve Ahmet Duvutoğlu! - 22/05/2015
Cumhurbaşkanımız Putin'in Ermeni Soykırımını resmen tanıyor olmasına, “Putin'e darıldım!” diyerek karşılık vermişti. Demek ki cidden çok darılmış olacak ki daha kendisine gelememiş.
Gerekeni Gerektiği Zaman Yapmak; Ya da Labedeslerin Kaderi! - 12/05/2015
2015 Genel seçimlerine 25 gün falan kaldı. Bahaneler ve gerçekler arasındaki birçok Çerkes bu seçimde ÇDP’nin bağımsız Çerkes adaylarını mı destekleyecek; yoksa en rasyonal bahanenin arkasına mı saklanacak.
Uzunyayla'nın Son Klasik Kuşağı Hareketleniyor - 01/05/2015
Kendi kişisel kurtuluşunu elde etmekle yetinmeyen, halkına geri dönen bir kuşak bu kuşak. Köy köy gezen, kendi insanına şehirlerde kasabalarda ve ilçelerde ulaşmaya çalışan bu insanlar birlikte başarabilmenin imkanlarını arıyorlar.
Kronik bir Aydın Hastalığı Olarak : Sözlük ve Alfabe -I- - 26/04/2015
Sözlük ve alfabe hazırlamak ve bunun üzerinden kendini gerçekleştirmek Tanzimat döneminden kalma bir aydın saplantısıdır
Boyunun Ölçüsünü Vermekten Korkmak! - 20/04/2015
Orta yere çıkmak, boyunun ölçüsünü vermek ve alınan ölçüyü de bilmek zorunda olduğumuz bir yerdeyiz artık. Yani artık eskisi gibi iktidar ya da muhalefet partisinde es kazara bir iki Çerkes milletvekili var diye bu işten sıyrılmak mümkün değil.
 Devamı
adigebze I-II
Nükte!

KISSADAN HİSSE

-Moğollar Buhara’yı kuşattıklarında, uzun süre şehri teslim alamadılar. Cengiz Han Buhara halkına bir haber gönderdi: Silahlarını bırakıp bize teslim olanlar güven içinde olacaklar, ama bize direnenlere asla eman vermeyeceğiz.

-Müslümanlar İki gurup oldu: Bir gurup; asla teslim olmayalım, ölürsek şehit, kalırsak Gazi olur, Şeref’imizle yaşarız dediler. Öbür gurup ise; kan dökülmesine sebep olmayalım, sulh iyidir, hem silah, hem de sayı olarak onlardan azız, gücümüz onlara yetmez, dediler ve teslim oldular.

-Cengiz Han, silah bırakanlara; teslim olmayanlara karşı bize yardımcı olun, galib geldiğimizde şehrin yönetimini size bırakalım dedi. Böylece İki müslüman gurup savaşmaya başladılar. Moğollar’ın da yardımı ile, teslim olanlar galib geldi. Savaştan sonra Cengiz Han teslim olanların silahlarının alınmasını ve kafalarının kesilmesini emretti. Sonra meşhur sözünü söyledi: “Eğer güvenilir olsalardı, bizim için kardeşleri ile savaşmazlardı. Kardeşlerine bunu yapanlar, yarın da bize yapar.”

 

Site İçi Arama

 

Google Site

 

Üyelik Girişi