• https://www.facebook.com/%C3%87erkes-Haklari-Inisiyatifi-1720870914808523/
  • https://twitter.com/CerkesHaklari
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi12
Bugün Toplam82
Toplam Ziyaret999222
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.122732.2514
Euro34.784634.9240
Semerkew
Balkar Selçuk
selcuk@ozgurcerkes.com
Manifesto Kesmediyse Ültimatom Verelim!
16/02/2015

Bizim şu “Biz aşağıda adları yazılı olan Çerkesler” diye tanıdığımız kişiler bu kez de "manifesto kesmediyse her ihtimale karşı ültimatomumuz da var!" demeye getirerek ÇDP'ye yazı geçmişler. Şahsımın ÇDP disiplin kuruluna verilmesini ve partiden ihracımı talep etmişler. Yoksa çıngar çıkaracaklarını mahallenin her kahvehanesinde, Beyoğlu'nun arka sokaklarında Nevizade’de hakkımızda iyi konuşmayacaklarını, böyle olursa partimizin oy alamayacağını Çerkes halkına inemeyeceğimizi hissettirmişler.

Merak ediyorum ÇDP'den başka kimler ayrılsa sizin işiniz görülmüş olur acaba?

Bu kadar zamandır ne ÇHİ'ye ne de ÇDP'ye en ufak bir katkıyı bile esirgediğinize göre amacınız manifesto yazarak partiye akıl dayatmak ya da ültimatom çekerek geri adım attırmak olsa gerek.

Peki ÇDP'den başka kimlerin gitmesini isterdiniz?

Ültimatomdan sonra muhtıramı var sırada?

Bir dakika, bu manifestolar bu ültimatomlar da nedir böyle?

Ne var devamında, darbe mi muhtıra mı?

ÇHİ kurulduğundan beri, ÇDP yola çıktığından beri her türlü kişilik süikastine imza atan sizler,

ÇHİ'yi ve ÇDP'yi, insaflıysanız AKP projesi, tersinize geldiğinde Amerikan projesi diye yaftalayan sizler, şimdi ne değişti de bize akıl danelik yapmaya kalkıyorsunuz?

Beni boş verin siz kendinize bakın.

Sizler “Bizler aşağıda adları yazılı olan Çerkesler…” diye kendi dışınızdaki herkesi ötekileştirenler, biliyormusunuz siz keen lem yekün hükmündesiniz haberiniz yok. Ta en başından beri yoktunuz ve şimdide hiç yokmuş hükmündesiniz. Yazdığınız manifesto da, çektiğiniz ültimatom da yok hükmündedir.

Bir gölge etmeyin de insanlar işine gücüne baksın.

Yok biz bu işte varız mı diyorsunuz?

O zaman her birinize ucu yakılmış birer mektup gönderilmeyeceğine göre buyrun vicdan sahibi aydınlar olarak ÇDP'ye sahip çıkın.

Yokluktan varlığa adım atın, biz de var olduğunuzu görelim.1872 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

Нарт Лъэпщ и Нэгъуджэр Лъэпщ и Тепщэгъуэмрэ и Гъуэгуанэмрэ - II - 17/12/2016
уэ 1уэхур нахри гъэщ1эгъуэн зыщ1ыр Азтэкхэми Маяхэми ямейуэ, гъэ мин аджэ ипэ ящ1ауэ, ауэ зыщ1ари дымыщ1э мывэ гуэрхэм ящ1ы1уми Кецалкоатл и сурэтыр къагъуэтахэщ, ахэми нэгъуджэ 1улъу ик1ий жьак1э тету. Нэгъуджэр уеблэмэ оптикым и щ1эныгъэр пасэ лъэх
Нарт Лъэпщ и Тепщэгъуэмрэ и Гъуэгуанэмрэ - I - 01/12/2016
Гъэщ1эгъуэнращи нобэ къасыху Кассит-Урарту-Хьаттихэм я Тещупк1э зэджэ тхьэпэлъытэр ди Нарт Сосрыкъуэу щытам зыми гу лъитакъым. Касситхэм Тещуп псалъэм крагъэк1ир Жьыбгъэ Кьезгъэпщэ жи1у аращ.
УСЭНШЭУ ДЫКЪАНЭМЭ! - 09/10/2016
Ди хэку дахэр, си уорейда ПщIэ имыIэу дгъэкIуэдай, ДызгъэкIуэдам, си уорейда КIуэдыкIейри къыхукIуэ.
Bugün Ben Mutlu Bir İnsanım! - 02/06/2015
Keşke Çerkes halkının yoğun olarak yaşadığı diğer illerden de adaylarımız olabilseydi. Ama o da olacak yakında. Buna eminim. Bu adı geçen illerde adaylarımızın Çerkes halkı tarafından benimsendiğini görmek beni herşeyden çok mutlu ediyor.
Heredot Cevdet, Recep Tayip Erdoğan ve Ahmet Duvutoğlu! - 22/05/2015
Cumhurbaşkanımız Putin'in Ermeni Soykırımını resmen tanıyor olmasına, “Putin'e darıldım!” diyerek karşılık vermişti. Demek ki cidden çok darılmış olacak ki daha kendisine gelememiş.
Gerekeni Gerektiği Zaman Yapmak; Ya da Labedeslerin Kaderi! - 12/05/2015
2015 Genel seçimlerine 25 gün falan kaldı. Bahaneler ve gerçekler arasındaki birçok Çerkes bu seçimde ÇDP’nin bağımsız Çerkes adaylarını mı destekleyecek; yoksa en rasyonal bahanenin arkasına mı saklanacak.
Uzunyayla'nın Son Klasik Kuşağı Hareketleniyor - 01/05/2015
Kendi kişisel kurtuluşunu elde etmekle yetinmeyen, halkına geri dönen bir kuşak bu kuşak. Köy köy gezen, kendi insanına şehirlerde kasabalarda ve ilçelerde ulaşmaya çalışan bu insanlar birlikte başarabilmenin imkanlarını arıyorlar.
Kronik bir Aydın Hastalığı Olarak : Sözlük ve Alfabe -I- - 26/04/2015
Sözlük ve alfabe hazırlamak ve bunun üzerinden kendini gerçekleştirmek Tanzimat döneminden kalma bir aydın saplantısıdır
Boyunun Ölçüsünü Vermekten Korkmak! - 20/04/2015
Orta yere çıkmak, boyunun ölçüsünü vermek ve alınan ölçüyü de bilmek zorunda olduğumuz bir yerdeyiz artık. Yani artık eskisi gibi iktidar ya da muhalefet partisinde es kazara bir iki Çerkes milletvekili var diye bu işten sıyrılmak mümkün değil.
 Devamı
adigebze I-II
Nükte!

KISSADAN HİSSE

-Moğollar Buhara’yı kuşattıklarında, uzun süre şehri teslim alamadılar. Cengiz Han Buhara halkına bir haber gönderdi: Silahlarını bırakıp bize teslim olanlar güven içinde olacaklar, ama bize direnenlere asla eman vermeyeceğiz.

-Müslümanlar İki gurup oldu: Bir gurup; asla teslim olmayalım, ölürsek şehit, kalırsak Gazi olur, Şeref’imizle yaşarız dediler. Öbür gurup ise; kan dökülmesine sebep olmayalım, sulh iyidir, hem silah, hem de sayı olarak onlardan azız, gücümüz onlara yetmez, dediler ve teslim oldular.

-Cengiz Han, silah bırakanlara; teslim olmayanlara karşı bize yardımcı olun, galib geldiğimizde şehrin yönetimini size bırakalım dedi. Böylece İki müslüman gurup savaşmaya başladılar. Moğollar’ın da yardımı ile, teslim olanlar galib geldi. Savaştan sonra Cengiz Han teslim olanların silahlarının alınmasını ve kafalarının kesilmesini emretti. Sonra meşhur sözünü söyledi: “Eğer güvenilir olsalardı, bizim için kardeşleri ile savaşmazlardı. Kardeşlerine bunu yapanlar, yarın da bize yapar.”

 

Site İçi Arama

 

Google Site

 

Üyelik Girişi