• https://www.facebook.com/%C3%87erkes-Haklari-Inisiyatifi-1720870914808523/
  • https://twitter.com/CerkesHaklari
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam101
Toplam Ziyaret999494
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.122732.2514
Euro34.784634.9240
Semerkew
Balkar Selçuk
selcuk@ozgurcerkes.com
ÇHİ İçin Barzani Doğru Adres!
08/03/2014

Derdi olup da Başbakan’a ulaşamayanlar dertlerini Barzani’ye anlatıp onun aracılığıyla randevu almaya başlamış.

Geçtiğimiz günlerde Koç ailesi Başbakan’dan bir türlü randevu alamadığı için Barzani’den aracı olmasını istemiş ve görünüşe göre Barzani de bir telefonla randevuyu almış.

İşte böyle bir ülkede yaşıyoruz.

Kendi Başbakanı’nız size kızdıysa araya dışarıdan birilerini koyup ancak randevu alabiliyorsunuz.

ÇHİ ve ÇERKES-FED’in de bir randevu talebi olmuştu Başbakanlıktan. Daha iş Başbakana ulaşmadan danışmanları, “Şimdi randevu zor iş, seçim sathı mailinde mümkün değil, siz şimdi gidin Nisan ayında bakarız!” cevabını vermişler.

İyi de, seçimden önce görüşülemiyorsa seçimden sonra nasıl olacak bu iş?

Başbakanlık daha önce de KAFFED’in randevu talebine “cık” diye cevap vermişti.

Başbakanlık böyle bir yer işte, araya Barzani girmeyince bazı TC vatandaşlarının makama ulaşmaları pek mümkün değil yani.

Neyse ki aramızda adı Aydın Doğan olan kimse yok. Başbakan “onun işi daha zor, onu Barzani bile kurtaramaz, daha yukarıdan aracı koymalı!” demiş.

Umarım bizi Aydın Doğan desteklemiyordur. Yoksa Başbakanın 2009 yılından beri Çerkeslere aldığı tavrın arkasında da o mu var?

Sakın bizim ÇHİ mitinglerini Doğan grubu finanse ediyor olmasın?

Başbakan daha ilk mitingde alarm zillerini çalıştırdığına göre!

Olabilir yani.

Bence Başbakan’dan randevu istemek ya da onu davet etmek yerine bundan sonraki ilk mitingi AKP İstanbul ya da Ankara il merkezi önünde yapmalı.

Zaten şu an gündemde tek madde var: TRT 7 ÇERKES kanalı açılsın artık.

Verilmek istenen mesaj buysa Başbakanlığın alıcıları açık. Toplanır AKP binalarına yürürüz olur biter.

Sanırım bu iş biraz riskli görüldüğü için kimse yanaşmıyor.

Sonuçta Başbakan alıngan birisi, bir kızarsa tamam.

Ondan sonra işin yoksa uğraş ki Barzani sana randevu alsın.

Zor iş gerçekten.2399 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

Нарт Лъэпщ и Нэгъуджэр Лъэпщ и Тепщэгъуэмрэ и Гъуэгуанэмрэ - II - 17/12/2016
уэ 1уэхур нахри гъэщ1эгъуэн зыщ1ыр Азтэкхэми Маяхэми ямейуэ, гъэ мин аджэ ипэ ящ1ауэ, ауэ зыщ1ари дымыщ1э мывэ гуэрхэм ящ1ы1уми Кецалкоатл и сурэтыр къагъуэтахэщ, ахэми нэгъуджэ 1улъу ик1ий жьак1э тету. Нэгъуджэр уеблэмэ оптикым и щ1эныгъэр пасэ лъэх
Нарт Лъэпщ и Тепщэгъуэмрэ и Гъуэгуанэмрэ - I - 01/12/2016
Гъэщ1эгъуэнращи нобэ къасыху Кассит-Урарту-Хьаттихэм я Тещупк1э зэджэ тхьэпэлъытэр ди Нарт Сосрыкъуэу щытам зыми гу лъитакъым. Касситхэм Тещуп псалъэм крагъэк1ир Жьыбгъэ Кьезгъэпщэ жи1у аращ.
УСЭНШЭУ ДЫКЪАНЭМЭ! - 09/10/2016
Ди хэку дахэр, си уорейда ПщIэ имыIэу дгъэкIуэдай, ДызгъэкIуэдам, си уорейда КIуэдыкIейри къыхукIуэ.
Bugün Ben Mutlu Bir İnsanım! - 02/06/2015
Keşke Çerkes halkının yoğun olarak yaşadığı diğer illerden de adaylarımız olabilseydi. Ama o da olacak yakında. Buna eminim. Bu adı geçen illerde adaylarımızın Çerkes halkı tarafından benimsendiğini görmek beni herşeyden çok mutlu ediyor.
Heredot Cevdet, Recep Tayip Erdoğan ve Ahmet Duvutoğlu! - 22/05/2015
Cumhurbaşkanımız Putin'in Ermeni Soykırımını resmen tanıyor olmasına, “Putin'e darıldım!” diyerek karşılık vermişti. Demek ki cidden çok darılmış olacak ki daha kendisine gelememiş.
Gerekeni Gerektiği Zaman Yapmak; Ya da Labedeslerin Kaderi! - 12/05/2015
2015 Genel seçimlerine 25 gün falan kaldı. Bahaneler ve gerçekler arasındaki birçok Çerkes bu seçimde ÇDP’nin bağımsız Çerkes adaylarını mı destekleyecek; yoksa en rasyonal bahanenin arkasına mı saklanacak.
Uzunyayla'nın Son Klasik Kuşağı Hareketleniyor - 01/05/2015
Kendi kişisel kurtuluşunu elde etmekle yetinmeyen, halkına geri dönen bir kuşak bu kuşak. Köy köy gezen, kendi insanına şehirlerde kasabalarda ve ilçelerde ulaşmaya çalışan bu insanlar birlikte başarabilmenin imkanlarını arıyorlar.
Kronik bir Aydın Hastalığı Olarak : Sözlük ve Alfabe -I- - 26/04/2015
Sözlük ve alfabe hazırlamak ve bunun üzerinden kendini gerçekleştirmek Tanzimat döneminden kalma bir aydın saplantısıdır
Boyunun Ölçüsünü Vermekten Korkmak! - 20/04/2015
Orta yere çıkmak, boyunun ölçüsünü vermek ve alınan ölçüyü de bilmek zorunda olduğumuz bir yerdeyiz artık. Yani artık eskisi gibi iktidar ya da muhalefet partisinde es kazara bir iki Çerkes milletvekili var diye bu işten sıyrılmak mümkün değil.
 Devamı
adigebze I-II
Nükte!

KISSADAN HİSSE

-Moğollar Buhara’yı kuşattıklarında, uzun süre şehri teslim alamadılar. Cengiz Han Buhara halkına bir haber gönderdi: Silahlarını bırakıp bize teslim olanlar güven içinde olacaklar, ama bize direnenlere asla eman vermeyeceğiz.

-Müslümanlar İki gurup oldu: Bir gurup; asla teslim olmayalım, ölürsek şehit, kalırsak Gazi olur, Şeref’imizle yaşarız dediler. Öbür gurup ise; kan dökülmesine sebep olmayalım, sulh iyidir, hem silah, hem de sayı olarak onlardan azız, gücümüz onlara yetmez, dediler ve teslim oldular.

-Cengiz Han, silah bırakanlara; teslim olmayanlara karşı bize yardımcı olun, galib geldiğimizde şehrin yönetimini size bırakalım dedi. Böylece İki müslüman gurup savaşmaya başladılar. Moğollar’ın da yardımı ile, teslim olanlar galib geldi. Savaştan sonra Cengiz Han teslim olanların silahlarının alınmasını ve kafalarının kesilmesini emretti. Sonra meşhur sözünü söyledi: “Eğer güvenilir olsalardı, bizim için kardeşleri ile savaşmazlardı. Kardeşlerine bunu yapanlar, yarın da bize yapar.”

 

Site İçi Arama

 

Google Site

 

Üyelik Girişi