• https://www.facebook.com/%C3%87erkes-Haklari-Inisiyatifi-1720870914808523/
  • https://twitter.com/CerkesHaklari
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi4
Bugün Toplam94
Toplam Ziyaret999234
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.122732.2514
Euro34.784634.9240
Semerkew
Balkar Selçuk
selcuk@ozgurcerkes.com
Başkumandan Erdoğan 7 Şubatı Hiç Unutmayacak; Biz de...
10/02/2014

Unutmasına imkan yok, kendisi ameliyat masasındayken Paralel Devlet, MİT Başkanı Hakan Fidan’ı tutuklamaya çalışmıştı. Sonrasında Başbakan “Sır Küpüm” dediği Hakan Fidan’ı kendi makam aracına alarak kurtarmıştı. Başbakan bu olaydan o kadar etkilenmişti ki sonunda “Alacaksanız beni alın!” demişti.

Ameliyat masasında ihanete uğramak zor bir şey tabii ki. Hem de böyle çözüm sürecini yok edecek bir hamleyle arkadan bıçaklanmak zorluğu katmerliyor.

***

Başbakanı anlıyoruz.

Hem de iyi anlıyoruz.

Çünkü, 7 Şubat’ın seneyi devriyesinde benzer bir hançeri Başbakan’ın kendisi Çerkes Halkının sırtına sapladı!

Bundan sonra her 7 Şubat’ta Başbakan kendine yapılan ihaneti hatırlayacaktır.

Hiç şüphesiz Çerkes Halkı da Başbakan’ın 7 Şubat 2014 günü Soçi’de, Çerkeslere Soykırım yapılan topraklardaki Olimpiyatlarda, Putin’e yaptığı destek ziyaretini ve Çerkes halkının sırtına sapladığı hançeri...

Herkesin 7 Şubatı kendisine.

 

Bu Kurtuluş Savaşı Çerkes Halkını Alakadar Etmez!

Başbakan önümüzdeki yerel seçimlerin ikinci İstiklal Harbi olduğunu ilan etti. Ee, bu bir İstiklal Savaşı olduğuna göre kendisi de Başkumandan oluyor yani.

Ama birinci İstiklal Savaşı’nda, Çerkes halkı canıyla kanıyla bu toprakları korumasına rağmen Mustafa Kemal ve İnönü tarafından “Hain Çerkesler” olarak ilan edilmekten kurtulamadı.

Şimdi Erdoğan bizden yeni bir İstiklal Savaşı vermemizi istiyor. Oysa ki, Erdoğan da Atatürk gibi Çerkes halkını hain ilan etmeye hazır bir görüntü veriyor.

Erdoğan, Bir yandan Çerkes halkına olan aşağılayıcı duruşunu, “Şimdi de Çerkesler Başladı!” diyerek dışarıya vururken; bir yandan da şehitlerin vatanı Soçi’de atalarımızın kemikleri üzerinde bize gülücükler atarak, “Ey Çerkes halkı! Siz umurumda bile değilsiniz!” pozu veriyor objektiflere.

Ey Erdoğan! Çerkes halkı mesajınızı aldı. Siz Türkiye Vatandaşı Çerkesleri Rus Turistlere ve Putin’e değiştiniz.

Dostunuz Putin’in de dediği gibi:

“Soçi sizin ortak gücünüz ve eseriniz!”

Erdoğan bununla ne kadar gurur duysa azdır.

Dostu Putin’den doğalgaz indirimi de almıştır kesin.

Başbakan 7. Şubat 2012’yi unutmayacaktır!

Biz Çerkesler de bu 7 Şubat 2014’ü hiç unutmayacağız!

7. Şubat ihanetin ve arkadan hançerlenmenin günüdür.

Hem Erdoğan için, hem de Çerkes halkı için.

Bu Kurtuluş Savaşı Başkumandan Erdoğan’ın savaşıdır.

Biz bu ülkedeki Başkumandanların nasıl Kurtuluş Savaşları verdiğini biliyoruz.

Savaş bittiğinde ilk işleri kendilerine destek olanları hain ilan etmektir.

Ama Erdoğan bunu savaştan önce yapıyor!

Çünkü Çerkes halkının varlığı ona bir şey kazandırmıyor.

Ne Kürtler gibi oyları çok,

Ne Antalya’da ki 4 milyon Nataşa ve İgor kadar bu ülkeye para bırakıyorlar.

Erdoğan Çerkes halkını Nataşa’lar ve İgor’ların Rublelerine tercih etti.

Bu kurtuluş savaşında da onlardan destek alsın.

Çifte vatandaşlık versin onlara.

Biz yokuz bu düzmece Kurtuluş Savaşı’nda.

Zaten Başkumandan’ın da bize ihtiyacı yok!2718 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

Нарт Лъэпщ и Нэгъуджэр Лъэпщ и Тепщэгъуэмрэ и Гъуэгуанэмрэ - II - 17/12/2016
уэ 1уэхур нахри гъэщ1эгъуэн зыщ1ыр Азтэкхэми Маяхэми ямейуэ, гъэ мин аджэ ипэ ящ1ауэ, ауэ зыщ1ари дымыщ1э мывэ гуэрхэм ящ1ы1уми Кецалкоатл и сурэтыр къагъуэтахэщ, ахэми нэгъуджэ 1улъу ик1ий жьак1э тету. Нэгъуджэр уеблэмэ оптикым и щ1эныгъэр пасэ лъэх
Нарт Лъэпщ и Тепщэгъуэмрэ и Гъуэгуанэмрэ - I - 01/12/2016
Гъэщ1эгъуэнращи нобэ къасыху Кассит-Урарту-Хьаттихэм я Тещупк1э зэджэ тхьэпэлъытэр ди Нарт Сосрыкъуэу щытам зыми гу лъитакъым. Касситхэм Тещуп псалъэм крагъэк1ир Жьыбгъэ Кьезгъэпщэ жи1у аращ.
УСЭНШЭУ ДЫКЪАНЭМЭ! - 09/10/2016
Ди хэку дахэр, си уорейда ПщIэ имыIэу дгъэкIуэдай, ДызгъэкIуэдам, си уорейда КIуэдыкIейри къыхукIуэ.
Bugün Ben Mutlu Bir İnsanım! - 02/06/2015
Keşke Çerkes halkının yoğun olarak yaşadığı diğer illerden de adaylarımız olabilseydi. Ama o da olacak yakında. Buna eminim. Bu adı geçen illerde adaylarımızın Çerkes halkı tarafından benimsendiğini görmek beni herşeyden çok mutlu ediyor.
Heredot Cevdet, Recep Tayip Erdoğan ve Ahmet Duvutoğlu! - 22/05/2015
Cumhurbaşkanımız Putin'in Ermeni Soykırımını resmen tanıyor olmasına, “Putin'e darıldım!” diyerek karşılık vermişti. Demek ki cidden çok darılmış olacak ki daha kendisine gelememiş.
Gerekeni Gerektiği Zaman Yapmak; Ya da Labedeslerin Kaderi! - 12/05/2015
2015 Genel seçimlerine 25 gün falan kaldı. Bahaneler ve gerçekler arasındaki birçok Çerkes bu seçimde ÇDP’nin bağımsız Çerkes adaylarını mı destekleyecek; yoksa en rasyonal bahanenin arkasına mı saklanacak.
Uzunyayla'nın Son Klasik Kuşağı Hareketleniyor - 01/05/2015
Kendi kişisel kurtuluşunu elde etmekle yetinmeyen, halkına geri dönen bir kuşak bu kuşak. Köy köy gezen, kendi insanına şehirlerde kasabalarda ve ilçelerde ulaşmaya çalışan bu insanlar birlikte başarabilmenin imkanlarını arıyorlar.
Kronik bir Aydın Hastalığı Olarak : Sözlük ve Alfabe -I- - 26/04/2015
Sözlük ve alfabe hazırlamak ve bunun üzerinden kendini gerçekleştirmek Tanzimat döneminden kalma bir aydın saplantısıdır
Boyunun Ölçüsünü Vermekten Korkmak! - 20/04/2015
Orta yere çıkmak, boyunun ölçüsünü vermek ve alınan ölçüyü de bilmek zorunda olduğumuz bir yerdeyiz artık. Yani artık eskisi gibi iktidar ya da muhalefet partisinde es kazara bir iki Çerkes milletvekili var diye bu işten sıyrılmak mümkün değil.
 Devamı
adigebze I-II
Nükte!

KISSADAN HİSSE

-Moğollar Buhara’yı kuşattıklarında, uzun süre şehri teslim alamadılar. Cengiz Han Buhara halkına bir haber gönderdi: Silahlarını bırakıp bize teslim olanlar güven içinde olacaklar, ama bize direnenlere asla eman vermeyeceğiz.

-Müslümanlar İki gurup oldu: Bir gurup; asla teslim olmayalım, ölürsek şehit, kalırsak Gazi olur, Şeref’imizle yaşarız dediler. Öbür gurup ise; kan dökülmesine sebep olmayalım, sulh iyidir, hem silah, hem de sayı olarak onlardan azız, gücümüz onlara yetmez, dediler ve teslim oldular.

-Cengiz Han, silah bırakanlara; teslim olmayanlara karşı bize yardımcı olun, galib geldiğimizde şehrin yönetimini size bırakalım dedi. Böylece İki müslüman gurup savaşmaya başladılar. Moğollar’ın da yardımı ile, teslim olanlar galib geldi. Savaştan sonra Cengiz Han teslim olanların silahlarının alınmasını ve kafalarının kesilmesini emretti. Sonra meşhur sözünü söyledi: “Eğer güvenilir olsalardı, bizim için kardeşleri ile savaşmazlardı. Kardeşlerine bunu yapanlar, yarın da bize yapar.”

 

Site İçi Arama

 

Google Site

 

Üyelik Girişi