• https://www.facebook.com/%C3%87erkes-Haklari-Inisiyatifi-1720870914808523/
  • https://twitter.com/CerkesHaklari
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi5
Bugün Toplam160
Toplam Ziyaret742875
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar8.04588.0780
Euro9.67359.7122
Semerkew
Erol Kılıç Kutelia
erolkutalia@hotmail.com
Siz Siz Olun; Bırakın Biz de Biz Olalım
10/06/2012

Ben, öteden beri Kemalist tarihçiler ile eski Sovyet tarihçilerini hiç sevmedim.

Sevmek zorunda da değilim. Çünkü onlar yalan ve düzmece tarih yazan kişilerdir.

Amaçları tarih yazmak değil, tarihleri çarpıtmakdır.

Her iki grup da sahte kahramanlar ile sahte hainler yaratır.

Kemalist tarihçiler, izlenen asimilasyon politikalarına paralel herkesi Türk yapmaya çalışırlar . Onlara göre Adem peygamber de Türktür.

Çerkes Türkü, Abaza Türkü, Çeçen Türkü, Oset Türkü, Lak Türkü, Avar Türkü, Laz Türkü, Gürcü Türkü, Hemşin Türkü yaratmaya çalışırlar.

“Biz Türk değil, Türkiyeliyiz” deyince de bizi yargılamaya başlarlar.

“Her Türk asker doğar!” derler.

Biz asker doğmadık, insan olarak doğduk, insanız.

“Her Türk Dünyaya bedeldir!” derler.

Biz dünyaya bedel değiliz. Biz şimdiye kadar hiçbir halkın toprağını ele geçirmek için savaşmadık. Hep kendi  topraklarımızın savunması için savaştık. Birilerinin topraklarına girip oraları fethetmedik. Fetih ile işgalin aynı kapıya çıktığını çok iyi biliyoruz. Türk Tarih Kurumu üyelerinden Profesör Dr. Fahrettin Kırzıoğlu’nun ''Osmanlının Kafkas Ellerini Fethi'' kitabı bizim için “Osmanlıların  Kafkas Ellerini İşgali”ni anlatan bir kitaptır.

“Ne mutlu Türküm diyene!”  derler.

Ama biz “Ne mutlu Türküm” desek de demesek de mutlu olmadık, olamadık. Anadilimiz, kültürümüz bitiyor, renklerimiz soluyor. Ulusal değerlerimiz bitkisel hayata girdi. Bitkisel hayatta olan biri mutlu olabilir mi?

“Türkün Türkten başka dostu yok!” derler.

Biz Kafkas halkının yeryüzünde binlerce dostu  var. Biz onları seviyoruz, onlar da bizi seviyor. Onlar bizim dostumuz, biz onların dostuyuz.

Okullarda ant töreninde ''Varlığım Türk varlığına armağan olsun!'' detirtenler!

Ben varlığımı ne Türk’e, ne şuna, ne buna aramağan etmiyorum. Armağan zorla olmaz, gönül isteği ile olur. Ben varlığımı insanlığa, hayvan ve bitki varlığına armağan ediyorum.

İtirazı olan var mı?

“Önce vatan!” diyenler.

Yaşadığımız çevre, yaşadığımız doğa olmazsa, bitkiler, hayvanlar, toprak, su, hava, güneş olmazsa ve insanlar olmazsa vatanın bir anlamı kalır mı?

O halde “önce doğa, sonra insan” demeliyiz.

Türk kardeşlerim!

Size en büyük zararı kimler veriyor biliyor musunuz?

“Her Türk asker doğar!” diyenler.

“Her Türk Dünyaya bedeldir!” diyenler.

“Ne mutlu Türküm diyene!” diyenler.

“Türkün Türkten başka dostu yoktur!” diyenler.

Okullarda ant törenine ısrar edip zorla ''Varlığım Türk varlığına armağan olsun!'' detirtenler.

“Önce vatan!” diyenler…

Ben Türk değilim.

Çünkü ben asker doğmadım, çünkü ben dünyaya bedel değilim. Ne mutlu Türküm  desem de mutlu olamıyorum. Bir çok da dostum var.Türk olmak zorunda da değilim. Ben insanım. Acıyı da, sevgiyi de biliyorum. Varlığımı da Türk varlığına armağan etmiyorum, varlığımı doğaya ve insanlığa armağan ediyorum.

Ama ben Türk dostuyum.

Ben Türkiyeliyim.

Hani sizlerin  çok anlamlı bir atasözü var: "DOST ACI SÖYLER."

Bu yukarıdaki söylemler size dost kazandırmaz, gelin artık bu söylemlerden vazgeçin.

Dostluk için, kardeşlik için söylenecek ve yapılacak çok daha güzel, çok daha kolay söylemler ve işler var.3629 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

SUNİ DEVLET SINIRLARI SAVAŞ DAVETİYESİ DEĞİL Mİ? - 10/10/2020
Pergel ve cetvelle ülkelere suni sınırlar çizen emperyal devletlerin faşist yöneticileri, günümüz demokrasi ve insan hakları anlayışına göre savaş suçlusudur.
ABAZA KİMLİĞİ - ABAZALAR / ABHAZLAR: TEK MİLLET, ÜÇ DİYALEKT, İKİ AYRI ALFABE - 06/08/2020
Habze ve Apsuara’da kadınlar için söylenen bazı yaklaşımlar şöyledir. - Kadın evin kan damarıdır. - Evi ev, akrabayı akraba yapan kadındır. - Kadının olduğu yerde bıçak çekilmez
GÜRCİSTAN'DA DİASPORİK HALK OLMAK - 08/07/2020
Barış, size de, bize de, Kafkasyamıza da, dünyamıza da gerekli. Homojen bir Gürcistan hayalinizden vazgeçin! Halkların kardeşliğinden korkmayın. Kafkasya size de bize de yeter.
İki benzer ülke, iki benzer halk: ABHAZYA VE ABHAZLAR; KORSİKA VE KORSİKALILAR - 14/06/2020
Abhazçada sülale (AJÜLA) çift anlamlıdır. Sülale ve halk. Ülke ve devlet söz konusu olunca HALK ortak paydamız olmalı ve ön plana çıkmalıdır…
LİBERAL EKONOMİNİN ÖNCÜSÜ ABHAZ PRENS SABAHADDİN KOZBA - 02/02/2020
Prens Sabahaddin İsviçre'de bir grup sosyolog tarafından oluşturulan ''LE PLAY'' sosyolojik ekolünü benimsemiş, bu ekolün büyük bir savunucusu olmuş, Osmanlı coğrafyasının en büyük, en ünlü sosyoloğu haline gelmişti.
2020 YILI, ÖNCE DOĞA, SONRA İNSANLIK YILI OLABİLİR Mİ? - 27/12/2019
2020 yılının önce doğayı, sonra insanlığı öne çıkaran bir yıl olması dileklerimle. Herkesin, her kesimin yeni yılını kutlar, saygı ve sevgiler sunarım.
ÇERKESLERİN ÜRDÜN TOPLANTISI GERİLİM YARATTI, TANSİYON YÜKSELTTİ - 14/11/2019
Bu toplantı bir daha gösterdi ki Kafkas Dernekleri Konfederasyonu’nun kurulma zamanı gelmiş, geçmektedir.
TAKRİR-İ SÜKÛN KANUNU VE KEMALİSTLER - 19/09/2019
Anadolu topraklarında yaşayan anadilleri, kültürleri, halk bilimlerini (folklör), inançları kimlikleri yıllarca insan haklarına aykırı baştan sona anti-demokratik olan bu Takrir-i Sükûn kanunu ile susturdular.
ASİMİLASYONCU POLİTİKALAR İFLAS EDERKEN - 09/08/2019
Her dönemde, her devirde, her askeri ve sivil darbe sonunda ATATÜRK ticareti yapan Kemalistler, asimilasyon metodlarınız artık iflas etti.
 Devamı
ÇOĞULCU TV
adigebze I-II
Nükte!

KISSADAN HİSSE

-Moğollar Buhara’yı kuşattıklarında, uzun süre şehri teslim alamadılar. Cengiz Han Buhara halkına bir haber gönderdi: Silahlarını bırakıp bize teslim olanlar güven içinde olacaklar, ama bize direnenlere asla eman vermeyeceğiz.

-Müslümanlar İki gurup oldu: Bir gurup; asla teslim olmayalım, ölürsek şehit, kalırsak Gazi olur, Şeref’imizle yaşarız dediler. Öbür gurup ise; kan dökülmesine sebep olmayalım, sulh iyidir, hem silah, hem de sayı olarak onlardan azız, gücümüz onlara yetmez, dediler ve teslim oldular.

-Cengiz Han, silah bırakanlara; teslim olmayanlara karşı bize yardımcı olun, galib geldiğimizde şehrin yönetimini size bırakalım dedi. Böylece İki müslüman gurup savaşmaya başladılar. Moğollar’ın da yardımı ile, teslim olanlar galib geldi. Savaştan sonra Cengiz Han teslim olanların silahlarının alınmasını ve kafalarının kesilmesini emretti. Sonra meşhur sözünü söyledi: “Eğer güvenilir olsalardı, bizim için kardeşleri ile savaşmazlardı. Kardeşlerine bunu yapanlar, yarın da bize yapar.”

 

Site İçi Arama

 

Google Site

 

Üyelik Girişi